banner422

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadın çalışanlarına yemek programı düzenledi. Yemeğe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve eşi Ayten Mahçiçek katıldı.

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

 ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADIKahramanmaraş Onikişubat Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadın çalışanlarına yemek programı düzenledi. Yemeğe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve eşi Ayten Mahçiçek katıldı.
Yemekte Onikişubat Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ederek, kadınlar günü vesilesiyle birçok programa dâhil olmanın gururunu yaşadığı dile getirdi. Kadınların şiddetle anılmasından rahatsızlığını dile getiren Pakdil, Müslümanlığın kadınlara verdiği değerden bahsedilmesini tercih ettiğini ifade ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Aile hayatına verdiği değerle bilinen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, yaptığı açıklamada ailenin önemine dikkat çekerek, şunları söyledi
“ Onikişubat Belediyesi ailesi geniş bir aile ben öncelikle bu durumdan dolayı çok mutlu olduğumu bildirmek isterim. Bir ailede bir kadın ne kadar mutlu ise o aile o kadar bereketli ve mutludur. Bugüne kadar dünyada birçok ülke gezdim gördüm. Bizim ülkemiz kadar kadınına değer veren bir ülke yoktur. Amerika’da 35-40 derece sıcağın altında kadınlar asfalt dökmede çalıştırılıyor. Aile bağları yok, çocukların her biri bir tarafa savruluyor. Herkesin oralarda yalnız kalma korkusu var. Çünkü yaşlandıktan sonra herkesi huzur evine gönderiyorlar ve kimse sahip çıkmıyor. Ama biz de aile kavramı çok önemli, kadınlara verdiğimiz değer çok başka. Diğer medeniyetlerde uygarlıktan bahsediyorlar. Uygarlık dediğiniz şey aile ile olur kardeşlerim. Geçmişe sahip çıkmakla olur uygarlık. O yüzden bizim medeniyetimiz onların çok üstündedir. 
Kaybetmememiz gereken ve bizi biz yapan en önemli özelliğimiz edebimizdir, edebimizi kaybetmeyeceğiz inşallah. Peygamberimiz (SAV) diyor ki, Rabbim beni terbiye etti, ne kadar güzel terbiye etti. Bu yüzden en güzel sermayemiz edebimizdir. Edep, güzel aile kurmaya vesiledir. İnşallah hep birlikte bu anlayışla güzel nesiller yetiştireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Zihnimiz açık, yolumuz aydın olsun inşallah. Gününüz kutlu olsun.”

Yemek sonrası kadınlara çiçek ve şal hediye edilerek, tatlı ikramı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 05:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER