Okay, "Deprem öncesine ve sonrasına hazır olmalıyız"

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Deprem öncesi ve sonrasına hazırız.” dedi.

Okay, "Deprem öncesine ve sonrasına hazır olmalıyız"

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Deprem öncesi ve sonrasına hazırız.” dedi.

Dulkadiroğlu Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı sonrasında konuşan Okay, deprem ile ilgili meclis üyelerine sunum yaptı.

Dulkadiroğlu Belediyesi olarak deprem konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Okay, deprem sonrası çalışmalar ile ilgili devletin önemli bir deneyime sahip olduğunu belirtti.

Dulkadiroğlu ilçesinin fay hattında olduğunu dile getiren Okay, şunları kaydetti:

“Bu çalışmaların başında deprem öncesi ve sonrası ne yapabiliriz gelmektedir. Deprem sonrası çalışmalar konusunda hükümetimizin ortaya koymuş olduğu tüm uygulamaları yapmaktayız. Bunun dışında birçok konuda bizler de tedbir alıyor ve deprem sonrasına hazır olmaya çalışıyoruz. Ancak önemli olan deprem öncesi gerekli tedbirleri almaktır. Bu kapsamda Dulkadiroğlu Belediyesi olarak birçok çalışma başlattık. Pandemi sürecinde bu çalışmalarımızı gündeme taşımasak da, büyük bir titizlikle bu çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu çalışmaların başında yeni yapılan inşaatların zemin çalışmalarını yerinde ve bizzat takip etmek geliyor. Bu konuda oluşturduğumuz ekibimiz zemin çalışmaları konusunda hassas faaliyetler yapmaktadır. Bir yapıya başlamadan önce ekiplerimiz zemin etüdünü yerinde inceliyor ve ona göre rapor düzenliyor. Bunun dışında mevcut yapı stoklarımızı inceliyoruz. Nüfus yoğunluğunun olduğu şehir merkezinden başlayarak bir kentsel dönüşüm planlıyoruz. Bunun için de Divanlı Mahallesi ve Senemayşe mahallerinde kentsel dönüşüm projelerini başlatıyoruz. Pandemi sürecinden sonra bu alanlarda çalışmalarımız hız kazanacak. Kapıçam bölgemizden geçen fay hattında yaşanabilecek bir kırılmanın ilçemize etkileri ile ilgili de çalışmalar yapıyoruz. Deprem ilçemizin bir gerçeği. Bu hususta ilçemizin olası bir depreme hazır hale gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Hükümetimizin de bu konuda önemli çalışmaları var. İnşallah olası bir depreme ilçemizi hazır hale getirmek için çalışmalara devam ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER