KAHRAMANMARAŞ’TA “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE” PROJESİ BAŞLIYOR

Türkiye genelinde Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirmeleri için, organize edilen, Kahramanmaraş’ta Lider Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünün 24 Camide yürüteceği, 6-13 yaş arası erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerinin amaçlandığı “Haydi Çocuklar Camiye” projesi başlıyor.

21 Ocak 2019 Pazartesi 15:13
KAHRAMANMARAŞ’TA “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE” PROJESİ BAŞLIYOR
 

KAHRAMANMARAŞ’TA “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE” PROJESİ BAŞLIYOR

Türkiye genelinde  Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından çocukların yarıyıl tatilini verimli geçirmeleri için, organize edilen, Kahramanmaraş’ta Lider Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünün 24 Camide yürüteceği, 6-13 yaş arası erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerinin amaçlandığı “Haydi Çocuklar Camiye” projesi başlıyor.

        Kahramanmaraş Lider Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü“Haydi Çocuklar Camiye” proje sorumlusu Fatih YİĞİT yaptığı açıklamada; “Lider Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü olarak, çocuk ve gençlerimizi milli, manevi ve ahlaki değerlere bağlı, yaratılış gayesini bilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı gaye edindik,  bundan dolayı Server Gençlik ve Spor Kulübü’ nün ülkemiz genelinde başlatmış olduğu projeye ortak olarak, Kahramanmaraş’ta Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerimizde 24 Camide uygulayacağız”dedi.

        Proje sorumlusu Yiğit; “Haydi Çocuklar Camiye” projesinin 21 Ocak 2019 Pazartesi günü Sabah Namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2019 Perşembe günü Yatsı Namazı ile sona ereceğini. 6 - 13 yaş arası çocukların 3 farklı kategoride yarışacaklarını. Çocuklar her namaz vaktinde camide namaz kılarak ve kendi kategorilerindeki sureleri ezberleyerek puan kazanacaklarını. Proje sonunda Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde en çok puanı kazanan ilk 5 çocuğa Hediye Çeki vereceklerini belirtti.

Proje Ödülleri:

Her kategorinin 1.sine 400 TL hediye çeki

Her kategorinin 2.sine 300 TL hediye çeki

Her kategorinin 3.süne 200 TL hediye çeki

Her kategorinin 4 ve 5.sine 100TL hediye çeki

Projemizin Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde uygulanacağı camiler;

Mahmud Esad Coşan Cami, S. Eyyubi Cami, Beyazıtlı Cami, Fatma Balcı Cami, Maarif Cami, Rahman Cami, Medine Cami, Esentepe Cami, H.Hüseyin kara Cami, Boğaziçi Cami, Vehbi Aslanturk Cami, Ravza Cami,  Hz. Yunus Cami, Arıgüloğlu Cami, Serintepe Cami, Hz. Ukkaşe Cami, M. Zahid Kotku Cami, Şeyh Edebali Cami, Rıdvan Hoca Cami, Kuba Cami, Doğukent Cami, Akşemseddin Cami, Eskalen Cami, Nakıp Cami

Çocuklar projeye;

www.haydicocuklarcamiye.com  internet adresinden kayıt olabilecekler.

 

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv