ILICA’DA “ÇANAKKALE’DEN ZEYTİN DALI’NA” RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ

Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılında, Ilıca Yeniyapan Ortaokulu tarafından “Çanakkale’den Zeytin Dalı’na” isimli geleneksel 6. Resim Sergisi düzenlendi.

21 Mart 2018 Çarşamba 11:06
 ILICA’DA “ÇANAKKALE’DEN ZEYTİN DALI’NA” RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ
 ILICA’DA “ÇANAKKALE’DEN ZEYTİN DALI’NA” RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu tarafından “Çanakkale’den Zeytin Dalı’na” isimli geleneksel 6. Resim Sergisi düzenlendi.

Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılında, Ilıca Yeniyapan Ortaokulu tarafından “Çanakkale’den Zeytin Dalı’na” isimli geleneksel 6. Resim Sergisi düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen sergide, okulun idareci, öğretmen, öğrenci ve hizmetlilerinin özverili çalışmalarıyla hazırlamış oldukları bir birinden güzel resimlerin yanı sıra tiyatral ve müzikal gösteriler de sunuldu.

Sergi saat 10.30’da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Okul Müdürü İbrahim Karalar tarafında bir konuşma yapıldı. Konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Karalar, 103 yıl önce Çanakkale’ de yapılan müdafaa ne ise bugün Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda verilen mücadelenin de benzer olduğunu vurguladı. Okul Müdürü Karalar, ‘’103 yıl önce Çanakkale’de yapılan müdafaa ne ise bugünde Afrin’de verilen mücadele odur. Bu millet Çanakkale’de bağımsızlığı Afrin’de barışı sağlamıştır. Şanlı milletimiz kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla sadece kendi kurtuluş savaşını kazanmakla kalmamış tüm kardeşlerimizin sığınağı tutunacak dalı olmuştur. İşte bu dal bugün Suriye’de zeytin dalıdır.’’ şeklinde konuştu.

Sergiye katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü de bir konuşma yaptı. Akküncü’nün günün ve serginin anlamına bianen yaptığı konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Okul korosu tarafından türküler seslendirildi. İşaret dili ile gerçekleştirilen Çanakkale Türküsü gösterisi ise okul öğrencilerinin Çanakkale Şehitlerini anma için bir başka gösterisiydi. İşaret diliyle Çanakkale Türküsüne eşlik eden öğrencilerin başarısı büyük alkış aldı.

Öğrencilerin, öğretmenleri ile yoğun emek vererek hazırladığı tiyatroda izleyenler gözyaşlarına hakim olamadı.

Gösteriler sonrası, protokol tarafından kurdele kesilerek, öğrencilerin el emeği göz nuru ile hazırladığı resim sergisinin açılışı yapıldı.

  

Okul bahçesinde, 150 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı’ndan ve minyatür Şehitler Abidesi’nden fon oluşturularak düzenlenen sergi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Katılımcılar ilgi ve beğeniyle sergiyi gezdiler. Görsel Sanatlar Öğretmeni Nilay GÜRSEL’in  yıl boyunca öğrencileriyle hazırladığı çalışmaları büyük takdir topladı.

Program sonunda Çanakkale’de askerlerimizin yemek öğünü olan hoşaf ve çorba ikramı yapıldı.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Teftiş Kurulu Başkanı Fevzi KÜÇÜK, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Abdülaziz AYDIN , Eğitim Bir Sen Onikişubat Şube Başkanı Mehmet ÇETİN, Kahramanmaraş Tarih ve Kültür Turizm Platformu Başkanı Ahmet KOLUTEK, Kahramanmaraş Dostluk Derneği Başkanı Abdurrahman AKBABA, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin TORUN, çevre okul idarecileri, Ilıca esnafı, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv