HAYATA ERİŞİM SAĞLIYORUM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Park Seminer Salonunda “Hayata Erişim Sağlıyorum” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

02 Ekim 2017 Pazartesi 11:29
 HAYATA ERİŞİM SAĞLIYORUM
 HAYATA ERİŞİM SAĞLIYORUM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Park Seminer Salonunda “Hayata Erişim Sağlıyorum” projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Toplantıya Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Bayram Öz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve eşi, Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Hüseyin Karakoç, Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve ilk ay seminer verilecek okulların müdürleri, STK temsilcileri ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Aile ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdullah Arslan, Osmaniye Bahçe İlçesi Kaymakamı Müfit Gültekin ve eşi katıldılar. Vakıf temsilcileri ve halkın da katılımıyla toplantı gerçekleşti.

Asitane Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Proje Koordinatörü Hasibe Nurhayat Turan’ın açılış konuşması sırasında katılımcılara birer ip takdim edilerek cep telefonlarının bağlanıp bir saatliğine de olsa kullanılmaması istendi.

Ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, projenin illerinde yapılıyor olmasından dolayı teşekkür konuşması yaptı.

Uzman Psikolog Bayram Ayaz “Hayata Erişim Sağlıyorum” projesinin tanıtımını yaptı: Kahramanmaraş Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerindeki 70 lisenin 9. Sınıflarında eğitim alan 12.000 öğrenciye ulaşılmayı hedeflediğimizi, çağımızın hastalığı teknoloji bağımlılığın tehlikelerinin ne olduğu üzerinde bilgiler verdi; “Günde 6 saatten fazla teknolojik cihaz kullanmalarında uyku, işitme, problemleri, stres ve kaygı bozukluğu görülmektedir.

Ayrıca hayatını idame etmede zorlanma, duygusal algıda yetersizlik, manevi aidiyet duygusundan zayıflama, evlilikte problemler, düşüncede derinlilik kayıpları yaşarlar.”

Akademik başarısızlıklar ve sosyal ilişkide de problemler yaşandığını söyledi.

Anahtar Kelimeler: HAYATA ERİŞİM SAĞLIYORUM
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner199

banner198

banner197

banner196

banner195

banner181

banner164

banner194