''DÜNYA TÜRKİYE'NİN GENÇ NÜFUSUNDAN KORKUYOR''

Belediye Başkanı Poyraz, ''5 Çayı'' projesi kapsamında Büğlek Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

15 Ekim 2011 Cumartesi 21:18
''DÜNYA TÜRKİYE'NİN GENÇ NÜFUSUNDAN KORKUYOR''
 Poyraz, ''5 Çayı'' projesi kapsamında Büğlek Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Poyraz, yaptığı konuşmada, çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu belirterek, çocuklara en iyi ortam ve şartları oluşturmak için gayret gösterdiklerini belirtti.
  ''Bende bir marangozun oğluyum'' diyen Poyraz, ailelerin varını yoğunu verip çocuklarını okutması gerektiğine vurgu yaparak, şöyle konuştu:
  ''Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır. Çok güzel günler bizleri bekliyor. Bu terör belası da ülkemizin gündeminden gittiğinde o zaman bizi kimse tutamaz. Biz işimiz gereği farklı ülkeleri geziyoruz. Dünya Türkiye'nin genç nüfusundan korkuyor. Çünkü dünyada nüfus çok önemli hale geldi. Burada gençlerin önemi ortaya çıkıyor. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onun için Büğlek Mahallemize bir kütüphane yapacağız. Evde çalışma ortamı müsait olamayan çocuklarımız burada çalışacaklar. Çağın bütün imkanlarından faydalanarak kendilerini geleceği hazırlasınlar. Kenar mahallelerimizdeki çocuklarımızın imkanları yeterli olmadığı içinde derslerinde yeterli verimi alamıyorlar. Onun için bizde buraya kütüphane yapmayı hedefliyoruz. Bizim görevimizde bu yavrularımıza en iyi ortamı sağlamaktır.''
     
 
Büğlek Mahallesi'nin bütün seçimlerde kendilerinin yüzünü güldürdüğünü belirten Poyraz, vatandaşa hizmet için yollara düştüğünü söyledi.
 
Mahallenin geçmişiyle ilgilide bilgi veren Poyraz, şöyle devam etti: ''Önceleri buralara bağdan gelenlerin çöp attığı yerdi. Kokudan buralarda oturulamazdı. Şimdi buralara çok güzel oldu. İnsanlarımız gönül rahatlığıyla buralarda geziyor. Bu şehrin insanlarının hepsi samimi ve güzel insanlardır. Hizmet etmeye layık insanlardır. Sizlere hizmet etmekten zevk alıyoruz. Sizin derdinizi derdimiz biliyoruz. Fakiri bizim fakirimiz. Hastası hastamız. Seneye bu mahallemize doğal gazda bağlanır. Yapılması gereken çok şey var ama eskiden mahallemizin halini siz çok iyi biliyorsunuz. Şimdi mahallemizin yolları asfaltlanmış kaldırımları yapılmış ve kanal çalışmaları yapılmış güzel bir hale gelmiştir. Hizmetlerimizin tek gayesi Allah'ın rızasını kazanmaktır.''
 Büğlek Mahallesi Muhtarı Orhan Bayraktar'da belediye tarafından yapılan hizmetleri anlatarak Başkan Poyraz'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Poyraz, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı. Poyraz daha sonra tekerlekli sandalyesiyle alana gelen Halil Akgün adlı vatandaşa akülü araç sözü verdi. 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv