Dolandırıcılardan 24 bin lirayı polis kurtardı

Kahramanmaraş'ta bir kadının 24 bin lira parasını dolandırıcılardan polis kurtardı.

Dolandırıcılardan 24 bin lirayı polis kurtardı

Kahramanmaraş'ta bir kadının 24 bin lira parasını dolandırıcılardan polis kurtardı.

Esnaflık yapan Mehmet K.'yı (34) arayan telefon dolandırıcıları, polis olduklarını, suç örgütleri tarafından adına çok sayıda telefon sim kartı açıldığını, bu telefon hatları ile suç işlendiğini, suçlulara operasyon yapmak için verdikleri banka iban numarasına para yatırmasını, suçluları parayı bankadan çekerken yakalayacaklarını söyledi.

Kendisini sözde Başkomiser olarak tanıtan dolandırıcıya inanan Mehmet K, kart şifrelerini polis olduğunu zannettiği kişilere verdi. Hesaptaki 18 bin 500 lira çeken dolandırıcılar, bu defa da şahıstan eşinin numarasını aldı. Müştekinin ev hanımı eşini de arayan dolandırıcılar, eşinin masum yere hapse gireceğini, acilen para yatırmasını ve suçluları yakalayacaklarını söyledi.

Kadriye K. (29) evde bulunan 24 bin  lira parayı alarak bankaya koştu.

Son anda dolandırıldığını anlayan Mehmet K., ise polise başvurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri telefonu sürekli meşgul olan ve hangi bankaya gittiği belli olmayan Kadriye K.'yı tüm polis ekipleri il merkezinde banka ve bankamatik önlerinde aramaya başladı.

Telsiz anonsu ile harekete geçen Çevik Kuvvet Personeli bir banka önünde kadınını fark ederek durdurdu. Israrla para yatırmak isteyen kadına dolandırılmak üzere olduğu söylendi.

Böylelikle kadının 24 bin lirasının dolandırılması polisin seri hareket etmesi sayesinde engellendi.

Eşinin hesabına ise anında bloke konuldu. Polis ekipleri, olayla ilgili kapsamlı araştırma başlattı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, polisin, askerin, savcının veya bürokratın vatandaşı telefonla arayarak para istemesinin mümkün olmadığı,  bu şekilde arayan kişilerin dolandırıcı olduğu, böyle bir telefon gelmesi halinde vakit kaybetmeden 155 Polis İmdat telefonunun aranması gerektiği hatırlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER