banner233

BAŞKAN MAHÇİÇEK, KURBAN KESİM YERLERİNİ GEZDİ

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ KURBAN KESİM YERLERİNİ HİZMETE SUNDU

23 Ağustos 2017 Çarşamba 09:57
BAŞKAN MAHÇİÇEK, KURBAN KESİM YERLERİNİ GEZDİ
 ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ KURBAN KESİM YERLERİNİ HİZMETE SUNDU

BAŞKAN MAHÇİÇEK, KURBAN KESİM YERLERİNİ GEZDİ

  Bu sene bir ilke imza atan Onikişubat Belediyesi, vatandaşların çok daha iyi şartlarda yaşamaları için her türlü hizmeti uygulamaya geçiriyor. Kurban Bayramı öncesi hazırlıkları kontrol etmeye giden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kurban bayramı için hazırlanan, Karamanlı Mahallesi’nde kurulan Belediyeye ait Pazar yerinde kurban kesim yerini inceleyerek çalışma yönetimi hakkında bilgiler verdi.

 Kurban kesimi noktaları oluşturarak, insanların sokaklarda, caddelerde kurban kesimi alışkanlıklarından vazgeçirmek isteyen Onikişubat Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve temiz bir alanda kesim yapmalarına imkan sağladı. Kurban kesim yerleri belirlenen toplamda 4 adet kapalı Pazar yerini teknik donanımlarla hazır hale getirerek, Mevlana, Piri Reis, Dumlupınar ve Karamanlı Mahallelerinde ki semt pazarlarında kurulan ücretsiz kesim yerlerini oluşturdu.

  Vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde kurbanlarını kesmeleri için Onikişubat Belediyesi olarak gerekli önlemleri aldıklarını ve bu yıl bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan MAHÇİÇEK, “Kurban bayramında ehil olmayan, kasaplıkla ilgisi olmayan arkadaşlar kurban kesiyordu, sağlıklı bir kesim sistemi yoktu. Bu kabil olumsuzlukları ortadan kaldırmak için teknik donanımları sağladık. Kurban bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günü olmak üzere Onikişubatlı hemşehrilerimiz gelecekler, burada görevli arkadaşlarımız olacak, onlardan sıra numarası alacaklar, kendileri istirahatlerini ederken burada, çayını, kahvesini içecek, sağlıklı ve düzgün bir şekilde kurbanlıkları kesilecek, poşetlere konulacak, etleri arabasına kadar taşınacak. Bu sayede çok temiz bir ortamda ve geçmişte olan o uygunsuz uygulamalar olmayacak” ifadelerine yer verdi. Başkan MAHÇİÇEK, bu uygulamanın önümüzde ki yıllarda da devam edeceğini ve kapalı Pazar yerleri çoğaldıkça oralarda da bu sistemin olacağının müjdesini verdi.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner232
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner296

banner227