BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK; “KALİTESİZ İTHAL ÜRÜNLER YERİNE KALİTELİ YERLİ MALLARINI KULLANALIM ”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Tutum Yatırım ve Türk Malı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

12 Aralık 2017 Salı 10:06
 BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK; “KALİTESİZ İTHAL ÜRÜNLER YERİNE KALİTELİ YERLİ MALLARINI KULLANALIM ”
 BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK; “KALİTESİZ İTHAL ÜRÜNLER YERİNE KALİTELİ YERLİ MALLARINI KULLANALIM ”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Tutum Yatırım ve Türk Malı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.
Tutumlu olmanın ve Türk malı kullanmanın önemine vurgu yapan Başkan Mahçiçek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 “Tutum ve yatırım, ülkeler için de önemli bir konudur. Çünkü devletler de gelirleriyle giderlerini dengelemek zorundadır. Bir devlet eğer gelir ve giderlerini iyi ayarlarsa; gelir kaynaklarını iyi yatırımlarda kullanırsa kalkınır, zenginleşir ve hiçbir devlete bağımlı kalmaz. Tasarruf yapmak, milli kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, paranın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın belli başlı amaçları içindedir.

Ülkemizde her sektörde çalışan işçilerimiz, çiftçilerimiz, alın terinin karşılığını alabilmeleri için, tüketicilerimiz, ülkemiz insanımızın emeğine saygı ve sorumluluk duygusuyla “Yerli Malı” kullanmalıdır.
Üreticilerimiz de ürünlerini yüksek kalitede üretmeli, “Türk Malı” aranan bir marka olmalı, üretilen mal ve hizmetler iç ve dış piyasalarda kendine yer bulabilmelidir.

Yerli malı tüketmek; kendi köylüne, çiftçine, esnafına, sanayicine destektir. Kendi fabrikalarımızın çalışması; o fabrikalarda çalışan işçilerimizin işi, aşı, mutluluğu demektir. Yerli malı tüketmek; temiz gıda tüketmek, daha az enerji tüketmektir. Bizler, ülkemizde bizim insanımızın ürettiği malları kullanırsak hem ülkemiz insanı kazanır hem de ülke ekonomisi canlanır. Bu konuya özen göstermeli ve çocuklarımızın da kendi üretimimiz olan malları kullanmalarını sağlamalıyız.

Ayrıca tutumlu olmak cimrilik olarak addedilmemelidir, İslam dinimiz “Yiyin, İçin ama israf etmeyin” der. Bizlerde bu ilke doğrultusunda hareket edelim, israftan kaçınalım, yerli ürünlerimizin değerini bilelim, gelecek nesillere öğretelim. Türkiye bu konuda son yıllarda dışarıya bağımlı olmaktan kurtuldu ve yerli malı kullanmaya başladı. İnşallah Türkiye daha da ileri giderek Avrupa ülkeleriyle yarışır hale gelecektir.

  Bu vesile ile yerli malı kullanarak ekonomimize katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nı en içten duygularımla kutlu

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Linkler
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner197