banner233

AFŞİNDER DOSTLUK İFTARINDA BULUŞTU

Kısa adı Afşinder olan ve İstanbul Florya da faaliyet gösteren, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, çalışmalarına emek ve katkı sunan hemşerileri ile Dostluk İftarında bir araya geldi.

15 Haziran 2017 Perşembe 14:49
 AFŞİNDER DOSTLUK İFTARINDA BULUŞTU
 AFŞİNDER DOSTLUK İFTARINDA BULUŞTU

Kısa adı Afşinder olan ve İstanbul Florya da faaliyet gösteren, Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği, çalışmalarına emek ve katkı sunan hemşerileri ile Dostluk İftarında bir araya geldi.

Ramazan ayı içerisinde üyelerine yönelik ilk iftarını geçtiğimiz günlerde dernek merkezinde yapan Afşinder, dernek çalışmalarına katılan, Yemliha dergisi ve eğitim burslarına katkı sunan hemşerilerine yönelik ikinci iftarını Avcılar Belediyesi Firuzköy Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi.

Küçükçekmece gölü manzaralı havuz başında gerçekleştirilen iftar programına, E. Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Başhekimi Ali Gedikbaşı, Bağcılar Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Tamer Ceviz, Avcılar Denetim Müdürü Celil Eskici, Prof. Dr. Ömer İşbilir, Prof. Dr. Mehmet Seven, Küçükçekmece Belediyesi Basın Danışmanı Akif Arslan, Elbistan Dernek Başkanı Hamit Güneş, Elmuhay Vakfı Başkan V. Uğur Yinanç, Türkoğlu Dernek Başkanı Cafer Parlak, Andırın Dernek Başkanı Hamdi Çam, Arıtaş Dernek Başkanı Adem Çelik, K.Tatlar Dernek Başkanı Mehmet Barel, Elbistan Dernek Başkanı Enver Aksu, Noter Emin Özsoy, Asil Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Görür, Legal Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Ceran, Sanatçı Şevket Gürlek, İş Adamları Zafer Aydoğan, Gencay Akkaya, Osman Özer, Şehit aileleri ve 15 temmuz gazisi Gökhan İşcan ‘ın yanında çok sayıda dernek faaliyetlerine emek ve katkı sunan hemşeriler katıldı.

Akşam ezanının okunması ile oruçlar açıldı ve program başladı. Program hafız Yemliha Görür’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, açılış konuşmasının ardından sahneye çıkan Muhammet Kaya bir birinden güzel ilahi ve ezgileri seslendirirken, semazenlerde aşk ile dönmeye başladılar. Konuklar ise yemeğin sonunda Alpedo’dan gelen dondurmayı kaşıklayarak serinlerken, çocuklar da programa gelen pamuklu şeker arabasından şekerlerini yediler.

Açılış ve selamlama konuşması yapan Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç , kısaca dernek faaliyetlerinden bahsettikten sonra, birlik ve beraberlik için Ramazan ayı en güzel vesilelerdendir. Bugün bu güzel mekânda dostlarla beraber olmak bizleri ziyadesi ile memnun etti. Derneğimizin faaliyetlerini sürdürebilmesinde emek ve katkıları olanlar için tertip ettiğimiz Dostluk İftarımız yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz, iş adamlarımız, öğrencilerimiz ve derneğimize emek veren dostlarımız ile iftar sofrasını paylaştık.

Derneğimizde, milli ve manevi değerlerine bağlı, bakışı özgün, sosyal ve kültürel faaliyetlerinde aktif, duruşu iradeli, aşkı insan, davası hizmet olan bir anlayış ile çalışıyoruz, dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner232
Özel Haber
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner296

banner227