Yavşan Yaylası için yeni yol çalışması

Yavşan Yaylası için yeni yol çalışması

Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat ilçesi Dereboğazı Mahallesi’nden Yavşan Yaylası’na ulaşım sağlayacak 4 kilometrelik yeni bir yol açıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ulaşım yatırımları kapsamında şehir genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, şehrin doğa turizminin uğrak noktalarından Yavşan Yaylası Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayan 4 kilometre uzunluğunda alternatif yeni güzergah kazandırılıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanmasıyla Onikişubat Dereboğazı Mahallesi’nden Yavşan Yaylası Tabiat Parkı’na ulaşım sağlayacak arter vatandaşların hizmetine sunulacak.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şehrimizin turizm alanlarını daha ulaşılabilir hale getirmek için yol yenileme çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Onikişubat Dereboğazı Mahallesi’nden Yavşan Yaylası’na ulaşım sağlayan 4 kilometre uzunluğunda yeni bir yol açıyoruz. Bölgede devam eden genişletme, kazı, dolgu ve hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından arteri vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yavşan Yaylası yolu, kısmi olarak yerleşim yerleri arasından geçiyordu. Yeni açtığımız yolla Yavşan Yaylası Tabiat Parkı’na ulaşımı yerleşim yerlerinin dışına taşımış olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER