Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu açıldı

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu açıldı

Onikişubat Belediyesi, ilçeye değer katan sosyal tesislerine bir yenisini daha eklerken, 56 milyon lira tutarlı yatırımlarla Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Fitness salonu, antrenör odası, bay-bayan soyunma odaları, engelli WC, idari ofis, engelli asansör sistemi ve kafeteryasının da bulunduğu Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzun açılışına katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in büyük bir iddia ortaya koyduğunu belirterek, “Ben hem Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hem Dulkadiroğlu Belediye Başkanımıza hem Onikişubat Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü her Kahramanmaraş’a geldiğimizde hamdolsun bir hizmet tamamlanmış oluyor. Şimdi geçen hafta Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşak Projesinin açılışını yaptık, bu hafta Kanlıdere Köprüsü’nün açılışını yaptık. Az önce Dulkadiroğlu Belediye Başkanımızla beraber muhteşem bir Gençlik Merkezi açılışı yaptık. Şimdi de burada büyük bir yarı olimpik yüzme havuzunun açılışındayız.” diye konuştu.

Hanefi Mahçiçek’in büyük bir iddia ortaya koyduğunu ve ‘Kahramanmaraş’ı dünya şehri yapacağız’ sözünü hatırlatan Ünal, “Kahramanmaraş’ın bu potansiyeli hep var ama dünya şehri olmak şehirlerden bir şehir olmak demek değildir. ‘Dünya şehri olmak’ demek ‘Dünyada kendi özelliklerinizle biricik olmak’ demektir. Bu yönüyle baktığınızda Kahramanmaraş şöyle bir dünya şehridir: Kültürde, sanatta, edebiyatta, tarihi dokuda gerçek anlamda bir dünya şehridir. Yaylasıyla, tarihiyle, termalleriyle her şeyiyle baktığınızda Kahramanmaraş keşfedilmeyi bekleyen bir hazine niteliğindedir.” dedi.

“Bizim işimiz, gücümüz, derdimiz Kahramanmaraş ve Türkiye” diyen Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği gibi, biz, Cumhur İttifakı olarak diyoruz ki; aynı millete, aynı bayrağa, aynı devlete, aynı vatana sadakatle bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir. Siyasi görüşü ne olursa olsun ama bayrak, vatan, millet, devlet söz konusu olduğunda bu devletin polisine katil polis diye bağıran ama PKK’ya katil PKK diyemeyenler kusura bakmasınlar. Onlarla sonuna kadar kutuplaşmaya devam edeceğiz. Devlet katildir, hem de seri katildir diyenlerle sonuna kadar kutuplaşacağız. Yasa tanımayan, hukuk tanımayan bu ülkenin bürokratını itaatsizliğe çağıran, ‘borçlarınızı ödemeyin’ diye yasalara karşı çıkanlarla da sonuna kadar kutuplaşacağız. Bizim işimiz, gücümüz, derdimiz Kahramanmaraş ve Türkiye. Niye? Çünkü bu millet bize bu görevi vermiş. Bu millet bize bu görevi verdiği sürece biz bu işi yapacağız. Bize diyorlar ki 20 sene oldu. Biz ikinci 20 seneye hazırlanıyoruz. Çünkü bu görevi ben almıyorum, bu görevi bu millet veriyor. Bu millet bana ne kadar görev verirse, bu milletin hizmetkarı olduğum için son nefesime kadar tabi ki bu aziz millete hizmetkar olacağım. O yüzden bunlar iktidar beklemesinler. Bu millet bunları bu kafayla iktidar yapmaz.”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İlçe genelinde vatandaşların sosyal hayatına canlılık kazandırmak amacıyla sosyal tesislerin sayısını artırdıklarını belirterek, hizmetlere yönelik bilgiler verdi.

Haydarbey Mahallesi’ne kişi başına 1 milyon liralık yatırım yaptıklarına dikkat çeken Mahçiçek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yaptıklarımızı anlatmamız mümkün değil. 2017 yılından bu yana bu havuzlarımızda 185 bin kardeşimiz yüzme öğrendi. Bu tesislerimizin içerisinde 9 tane fitness takımımız var. Bu fitness takımlarımızda da 100 bin insanımız gelmiş, 750 site bahçesine 127 çok amaçlı ve çok düzenli fitness takımları koymuşuz. 12 halı saha yapmışız, 8 de basketbol sahası yapmışız, 2 sentetik kapalı sentetik buz pisti yapmışız, yapmışız da yapmışız. Haydarbey Mahallesi’nin nüfusu yaklaşık 19 bin, Haydarbey Mahallesi’ne harcadığımız para ise 20 milyon lira üzerinde. Onikişubat Belediyesi olarak eğitimden tutun, sportif aktiveye kadar her alanda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu sene yeniden gençlerimize üniversite hazırlık kurslarımızın kayıtları başladı. Geçen sene 750 öğrencimiz vardı, bu sene inşallah bin 500 öğrencimiz olacak. Bu kurslarda tüm masrafları belediyemiz karşılayacak. Böylelikle imkanı olmayan çocuklara imkan sağlamış olacağız.”

Kahramanmaraş’ı dünya markası haline getireceklerini kaydeden Mahçiçek, “Çok iddialıyız Kahramanmaraş’ı uluslararası ölçekte dünya markası, bir dünya şehri yapacağız inşallah. Her yerde söylediğim gibi artık kaldırım belediyeciliği yok, bu memleketi değiştireceğiz dönüştüreceğiz. Biz Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız, gönül arkadaşlarıyız. Onunla beraber idaresinde, onun liderliğinde yolumuza devam edeceğiz. O nasıl ki Türkiye’yi dünya ülkesi yapacak, bizde Kahramanmaraş’ı bir dünya kenti yapacağız. Önümüzdeki sene, dünya kenti olmanın en önemli göstergelerinden birisi olan EXPO 2023’ümüzü hep beraber açacağız. EXPO’da bugüne kadar 57 ülke katılacağını söyledi, bu sayının 70’i bulacağını düşünüyorum. Kahramanmaraş, hem ulusal düzeyde hem de uluslararası düzeyde bir marka olacak inşallah.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılış kurdalesi kesildi.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, AK Parti Onikişubat İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Kaçamaz, AK Parti Onikişubat Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Sinan Ak, belediye meclis üyeleri ve vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER