Vali Ünlüer’den 12 Şubat Kurtuluş Bayramı mesajı

Vali Ünlüer’den 12 Şubat Kurtuluş Bayramı mesajı

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü dolayısıyla mesajı yayımladı.

Ünlüer, Kahramanmaraş’ın kurtuluş destanının 104’üncü yıldönümünde böyle kadim bir şehre hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade etti.

Maraş’ın Türk milli mücadelesinin başladığı ve istiklalin başkenti olduğunu hatırlatan Ünlüer, “104 yıl önce Maraş halkı, işgal kuvvetlerine karşı tüm olumsuzluklara rağmen birlik ve beraberliği, inancı ve onurlu mücadelesiyle Anadolu’nun dört bir yanına cesaret veren bir direniş örneği sergilemiştir. 22 gün 22 gece süren bu mücadelede, Maraşlı tek vücut olmuş, işgalcileri yerle bir etmiştir. Bu zafer aynı zamanda Kurtuluş Savaşımızın da ilk kıvılcımı olmuştur. Bu olağanüstü zaferi, şehrimize kazandırarak adımızı ‘kahraman’ yapan Sütçü İmam, Arslan Bey, Rıdvan Hoca, Senem Ayşe ve ismini sayamadığımız nice kahramanlarımıza ve Maraş halkına destansı mücadelesi ve fedakarlığı için şükranlarımı sunuyorum. Onların manevi huzurunda tazimle eğiliyorum.” ifadelerini kullandı.

Tüm zorluklara karşı büyük bir destan yazan kahramanları mirası olan 12 Şubat Kurtuluş Bayramının önemine değinen Ünlüer, şunları kaydetti:

“Nice zorluğu aşarak, şanlı kurtuluş mücadelesiyle büyük bir destan yazan atalarımızın bizlere mirası olan 12 Şubat Kurtuluş Bayramı, bağımsızlığımızın, milli birliğimizin ve beraberliğimizin adeta mührüdür. Milli mücadelesinde göstermiş olduğu kahramanlıkla Anadolu’nun dört bir yanına cesaret veren Kahramanmaraş, her zaman her yerde öğünmekte haklıdır. Ecdadın bize en büyük armağanı olan bu birlik beraberlik ruhunu her daim yaşatan bir millet olduğumuza 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde de bir kez daha şahit olduk. Yine zor günler yaşayan kadim şehrimiz, devlet-millet iş birliğinin en büyük örneğinin sergilendiği yer olmuştur. Aziz milletimiz, yine en zor günlerin yaşandığı bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmiş, yaraların sarılması ve yeniden yapılanma çalışmaları için örnek bir dayanışma ruhu sergilemiş, normal hayata dönmek için olağanüstü bir gayret göstermiştir. Aziz şehitlerimizin ve kahraman ecdadımızın, bizlere miras bıraktığı bu vatanı, her karış toprağına aynı ruh ve bilinçle sahip çıkmalıyız. Bu toprakları bize vatan yapan kahraman ecdadımızın emanetine sahip çıkmanın yanı sıra ülkemizi ve şehrimizi her anlamda hak ettiği yere taşımak da yine en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Bizlere emanet olan bu şehri; bilim, sanayi, teknoloji ve eğitim başta olmak üzere her alanda öncü şehir yapmak için çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Kahraman şehrimize hizmet etme şerefine nail olan bir kardeşiniz olarak bilhassa şunu ifade etmek isterim; 12 Şubat Kurtuluş Bayramı hemşehrilerimizin ve bizim gurur vesikamızdır. Bu vesileyle, milletimizin bekası ve kurtuluşu için canlarını feda eden milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve ayrıca 6 Şubat deprem şehitlerimizi tazimle, rahmetle anıyor, Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıldönümünü tebrik ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2024, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER