banner651

Ünal, Onikişubat Belediyesini ziyaret etti

Ünal, Onikişubat Belediyesini ziyaret etti

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Onikişubat Belediyesi’ni ziyaret ederek, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’ten tamamlanan ve yapımı devam eden projeler ile hedeflere ilişkin bilgi aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Büyükşehir Belediyesi ile Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediyelerinin koordinasyon içerisinde çalıştığını belirtti.

Yerel yönetimlerin şehirlerin ayağa kalkmasında büyük öneme sahip olduğunu hatırlatan Ünal, “Uzunca bir süredir başkanımıza hayırlı olsun ziyareti yapmak istiyorduk, bugüne nasip oldu. Hem Büyükşehir Belediye Başkanlığımız hem de merkez ilçelerimizdeki Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediyelerimiz büyük bir koordinasyon içerisinde çalışıyorlar. Bir şehri ayağa kaldırmak için sadece hükümetin yatırımları hiçbir zaman yeterli değil. Çünkü şehri imar edecek olan, şehri ayağa kaldıracak olan daha çok yerel yönetimlerdir. Şehirciliği ve planlamayı, yerel yönetimler gerçekleştirir. Milletimiz bize AK Parti olarak ilk yetkiyi yerel yönetimlerde verdi. AK Parti kadroları önce yerel yönetimlerde kendilerini ispat ettikten sonra, bu millet bize iktidarı hamdolsun ve 20 yıldan beri de milletimizin teveccühüyle hizmet ediyoruz.” dedi.

Muhalefet partileri tarafından kurulan 6’lı masaya ilişkin eleştirilerde bulunan Ünal, “Biliyorsunuz birileri iktidar hazırlığı yapıyor. 6’lı masalar var, bir araya geliyorlar, toplanıyorlar, açıklama yapıyorlar, Cumhurbaşkanı adayı çıkarmaya çalışıyorlar, dağılıyorlar. Aziz milletimiz de bunları izliyor. İktidar hazırlığı yapmayı şu ana kadar becerebilmiş gözükmüyorlar. Henüz iktidar hazırlığı yapmayı beceremeyenler, Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayı beceremeyenler, kurulduktan kısa bir süre sonra iktidar olmuş, 20 yıldan beri de milletin teveccühüyle seçim kazanarak iktidarda olan AK Parti’ye laf söylüyorlar. Biz de bir söz vardır, ‘ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’ diye. Öncelikli olarak siz 20 yıldan beri bu millete hizmete eden AK Parti’ye ve bu siyasi hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan’a saygı duyacaksınız. Çünkü 20 yıldan beri her türlü engellemeye, saldırıya, gezilere, 17-25 Aralık’lara, 15 Temmuz’lara rağmen ayakta kalmayı başaran ve bugün küresel krizleri çözen bir liderden bahsediyoruz. Buna saygı duymayı öğrenmeleri gerekir. Saygı duymak insani bir meziyettir. Yapılan güzel işlere saygı duyduklarını, takdir ettiklerini hiç gördünüz mü? Bunların öncelikle bu başarılara saygı duyması gerekir. Biz milletimizle, milletimizin istikametine tabi olarak yolumuza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

EXPO 2023’ün Kahramanmaraş’ın geleceği için sıçrama görevi göreceğini de vurgulayan Ünal, “EXPO henüz yeterince fark edilmedi ama 2023’te yaşadığımızda ne kadara kıymetli olduğunu göreceğiz. Çünkü uluslararası bir organizasyon olan EXPO 2023’ün Kahramanmaraş’ımızda olması ve 60’ın üzerinde ülkenin Kahramanmaraş’a gelecek olması hem Kahramanmaraş’ımızın tanıtımı hem de Kahramanmaraş’ımızın gelişmesi açısından son derece kıymetli olduğunu düşünüyorum. EXPO 2023 Kahramanmaraş için çok büyük bir sıçrama olacak. Antalya EXPO’dan aldığımız dersle EXPO 2023’ü şehirle birlikte planladık, sürekliliği sağladık. Herhangi bir destek almadan, bugüne kadar yüzde 70 oranında EXPO tamamlanmış durumda. Bu da çok kıymetli. Bu yüzden de Onikişubat Belediyemizi takdir ediyoruz, teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Şundan emin olalım, biz disiplinli bir şekilde, sorumluluklarımızın farkına vararak, gecemizi gündüzümüze katarak çalıştığımız sürece milletimiz yüksek irfanıyla bizi ve bizim ona olan gönül bağımızı asla karşılıksız bırakmayacaktır. Hamdolsun Kahramanmaraş’ta AK Parti olarak bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonraki yapacaklarımızın da teminatı niteliğindedir.” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı Mahir Ünal’a teşekkür eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Onikişubat Belediyesi olarak yatırımları önemsiyoruz. 2014-2022 yılları arasında İller Bankası’ndan toplamda 948 milyon lira pay aldık. Bunun üzerine 860 milyon liralık belediye olarak kaynak üreterek toplamda 1 milyar 808 milyon lira yatırım yaptık. Bunun en somut örneğini Kurban Bayramı öncesinde yaşadık. Bayram öncesinde esnaflarımıza ve müteahhitlerimize 29 milyon 900 bin liradan fazla ödeme yaptık. Belediyemizin Allah’a şükür sigorta borcu da yok, vergi borcu da yok. Bu başarıda, bu hizmetlerde bütün belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın, çalışma arkadaşlarımızın başarısı var. Teşkilatımızın çok büyük özverisi var. Büyükşehir Belediyemiz, il ve ilçe teşkilatlarımızla beraber bu hizmet kervanı devam edecek. Onikişubat Belediyemiz önümüzdeki seçimlerde teşkilatıyla ve sizlerle beraber başarılı olacak. Bugün bizleri ziyaret ederek, onurlandırdınız, şereflendirdiniz. Teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2022, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER