Tevfik Kadıoğlu Alt Geçidi’nde çalışmalar başlıyor

Tevfik Kadıoğlu Alt Geçidi’nde çalışmalar başlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün seçim döneminde sözünü verdiği bir proje daha hayata geçiyor. Tevfik Kadıoğlu Alt Geçidi’nde çalışmalar başlıyor. 55 Milyon liralık yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında 56 metrelik çift şeritli tünel ve 350 metre uzunluğunda servis yolları inşa edilecek. Doğukent ve Yedikuyular Kayak Merkezi için önemli bir geçiş noktası olan kavşak, hayata geçirilecek proje ile trafik sorunu da ortadan kalkacak. Yeni yatırımla bölgedeki trafik daha da akıcı hale getirilecek.

Hayata geçirilecek proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Şehir genelinde ulaşım yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda gündemimizde Tevfik Kadıoğlu Alt Geçidimiz vardı. Seçim döneminde de bu projenin sözünü vermiştik. Hamdolsun çalışmalarımızı tamamladık ve inşallah projemizin yapımına başlıyoruz. 55 Milyon TL’lik bir yatırım olacak ve projemizle şehrimizin önemli bir bağlantı noktasındaki trafik sorununu ortadan kaldırmış olacağız.” diye konuştu.

Proje ile ilgili bilgileri de paylaşan Güngör, “Şeyh Şamil Caddesi ve Doğukent ulaşımı akıllı kavşakla sağlanacak. Tevfik Kadıoğlu Bulvarı trafik akışı ise alt geçide alınacak. Projemizi raylı sistemlere uygun olacak şekilde hazırladık. Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde başlatmayı hedefliyoruz. Hızlı bir süreç ilerleteceğiz. İnşallah bu önemli ve büyük projeyi kısa süre içerisinde de bitireceğiz. Hemşehrilerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER