Tarihi Kentler Birliği Meclis toplantısına için gelenler Kahramanmaraş'ı gezdi

Tarihi Kentler Birliği Meclis toplantısına için gelenler Kahramanmaraş'ı gezdi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarihi Kentler Birliği Olağan Meclis Toplantısı’na katılmak için şehre gelen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve birlik üyesi belediye başkanlarıyla şehrin tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri’nin de yer aldığı programda Güngör ve beraberindeki heyet, Tarihi Maraş Kalesi, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi, Bahtiyar Yokuşu ve Kanlıdere Köprüsü’nü ziyaret etti.

Tarihi Maraş Kalesi’nde komşu şehirlerden Kahramanmaraş’ı ziyarete gelen vatandaşlarla da sohbet eden Güngör, misafirlere Maraş’ın Milli Mücadelesi ve Tarihi Maraş Kalesi ile ilgili bilgiler aktardı.

Ziyaret programı sonrası açıklamalarda bulunan Güngör, “Tarihi Kentler Birliğimizin Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirdikten sonra belediye başkanlarımızla birlikte Tarihi Maraş Kalesi, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi, Kanlıdere Köprüsü ve Bahtiyar Yokuşu’nu ziyaret ettik. Misafirlerimize şehrimizin tarihi ve turistik mekanlarını anlatma fırsatı bulduk. Kanlıdere Köprüsü’nde devam eden çalışmalarımız hakkında da bilgiler aktardık. Ziyaretlerimiz esnasında hemşehrilerimizle de bir araya gelerek muhabbet ettik.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER