Şehit Demir son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Demir son yolculuğuna uğurlandı

Bitlis'in Tatvan ilçesi kırsalında kaza kırıma uğrayan askeri helikopterdeki askerlerden Kahramanmaraşlı şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir, son yolculuğuna uğurlandı.

Bitlis'in Tatvan ilçesi kırsalında kaza kırama uğrayan askeri helikopterde şehit olan 11 askeri personelden birisi olan Kahramanmaraşlı şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir için Onikişubat ilçesi Hartlap Mahallesi'nde tören düzenlendi.

Şehit Demir için baba ocağında düzenlen törende yapılan dualar ardından şehidin özgeçmişi okundu.

Şehidin emekli müftü dayısı Ahmet Çelik'in kıldırdığı cenaze namazının ardından helallik alınması sonrası defnedildi.

Törende şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir'in babası Yaşar Demir ile annesi Hatice Demir, kardeşleri ve yakınları gözyaşı döktü.

Cenaze törenine, şehit Demir'in ailesi ve yakınları yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal ile MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, siyasi parti temsilcileri, kaymakamlar, belediye başkanları, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER