Rektör Bakan’ın Yeni yıl mesajı

Rektör Bakan’ın Yeni yıl mesajı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, yeni yıl dolasıyla mesaj yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstiklal Üniversitesine rektörü olarak atanan Prof. Dr. İsmail Bakan yeni yıl mesajında, yeni bir yılı karşılamanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ikinci yüzyılına adım attığı bu seneden beklentilerinin çok büyük olduğunu dile getiren Bakan, şunları kaydetti:

“Ülke ve millet olarak, örnek projelere ve başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Bilindiği üzere Yükseköğretim Kurulumuzun önerisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip ve takdirleri ile Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmış bulunmaktayım. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Üniversitemiz ve Kahramanmaraş için hayallerimiz, projelerimiz ve en önemlisi de bunları gerçekleştirebilmek için gerekli olan enerji, azim ve kararlılığımız var. Bu bağlamda Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ni geliştirmeye, ihtiyaç duyulan alanlarda yeni bölüm ve programlar açmaya ve aynı zamanda bilimsel çalışmalarla, ülkemiz ve milletimizin gelişim sürecine, aydınlık yarınlarına katkı sunmaya gayret edeceğiz. Bürokrasi, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde, ortak aklı da esas alarak Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’ni bir adım daha öteye taşımanın çabası içinde olacağız. Diğer yandan hem akademik hem de idari personelimizle birlikte, öğrenci kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarına cevap vermeye, onların en iyi şekilde eğitim görmelerini sağlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, 2023 yılının tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyor, öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın ve vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER