Pinhani Müzik Grubu KSÜ öğrencileriyle bir araya geldi

Pinhani Müzik Grubu KSÜ öğrencileriyle bir araya geldi

Seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla önemli bir hayran kitlesine ulaşan Pinhani Grubu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Bahar Şenlikleri kapsamında öğrencilerle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

KSÜ Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan Pinhani konseri, Irak’ın Kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit operasyonu sırasında yaşanan çatışmada 5 askerin şehit olması münasebetiyle iptal edildi. Konser programı iptal olan Pinhani Grubu üyeleri KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sezai Karakoç Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşi öncesi öğrencilere seslenen üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, konuşmasına şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve milletimize başsağlığı dileyerek başladı.

24-26 Mayıs 2022 tarihlerinde planlanan Bahar Şenliklerinin müzik programlarını gelen acı haber üzerine iptal ettiklerini belirten Can, Bahar Şenlikleri kapsamında planlanan diğer etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

KSÜ’de bütün yıla yayılan bilim ve eğitim etkinliklerine ek olarak kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirdiklerini hatırlatan Can, kültür ve sanat etkinliklerinin önümüzdeki dönemde de aynı yoğunlukta devam edeceğini söyledi.

Can’ın açılış konuşmasının ardından Pinhani Grubu üyeleri gençlerden gelen sanat ve özel yaşamlarına hakkındaki soruları yanıtladı.

Kahramanmaraş’ta ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Pinhani Grubu üyeleri mümkün olan en kısa sürede KSÜ’de konser gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER