banner693

Onikişubat Belediyesi’nden yeni yıl öncesi kantinlere denetleme

Onikişubat Belediyesi’nden yeni yıl öncesi kantinlere denetleme

Onikişubat Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe merkezinde faaliyet gösteren 49 ilköğretim ve ortaöğretim okullarına ait kantinleri denetledi. 29 Kasım’da başlayan denetim faaliyetleri 15 Aralık’a kadar devam etti.

Belediyeden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalışma ruhsat kontrolü, işyerinin hijyen şartları ve düzeni, fiyat etiketi, ürünlerin son kullanım tarihleri, aydınlatma, havalandırma, baca sistemleri, iş önlüğü, hijyen belgeleri, yasak ürünlerin satışının yapılıp yapılmadığı konularında kontroller yapılmış ve kantin işletmecileri bu konularda bilgilendirilmiştir. 31 kantin hakkında çeşitli eksikliklerinden dolayı gerekli uyarılar yapılarak bu eksikliklerin giderilmesi için süre tanınmıştır. Okul kantinlerinde genel olarak yasak ürüne ve son kullanma tarihi geçmiş gıda ürününe rastlanılmamıştır.”

Onikişubat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin öğrencilerin sağlığının korunması ve sağlıklı ürünlerin kullanılması için denetimlerin devam edeceği öğrenildi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, denetimlerin devam edeceğini belirtti.

Denetimlerinin periyodik aralıklarla farklı iş kollarında yapıldığını dile getiren Mahçiçek, şunları söyledi:

“Bakanlığımızın koyduğu kurallar ve yönetmelik çerçevesinde Zabıta ekiplerimiz görevlerini ifa etmektedirler. Sağlığımızın her şeyden önce geldiğini bilerek hareket edilmesini temenni ediyorum. Bazı işyerleri bunu hakkıyla yaparken bazı işyerlerinde eksikler görüyoruz. Yönetmelik gereği uygun yaptırımlar ve uyarılar işyeri sahiplerine yapılmaktadır. Kimi zaman darılmalar ve küsmeler olsa da gereği neyse onu yapmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706