Okumuş’tan Ceza İnfaz Kurumu’na 6 bin kitap bağışı 

Okumuş’tan Ceza İnfaz Kurumu’na 6 bin kitap bağışı 

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu kitap kampanyasına 6 bin kitap bağışında bulundu. 

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Belediye Başkanı Osman Okumuş'u makamında ziyaret etti.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, kampanyaya vermiş olduğu büyük katkı ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Osman Okumuş’a teşekkür etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Sadet Çelik, “Cezaevi İnfaz kütüphaneleri kitap kampanyasında başkanım sağ olsun destek verdi. 6 bin kitabı cezaevimize bağışladı. Toplumun kitap okuması, insanların kitap okuması çok önemli. Sosyal ve toplumsal hayata uyum sağlayan bilgili donanımlı insan yapmanın en güzel yolu kitap okumasını artırmak. Cezaevinde ise kitap okumayı artırmak çok daha gerekli. çünkü cezaevindeki bu insanlar cezalarını infaz edip sosyal hayata, topluma karıştığında uyum sağlamalı, dışlanmamalı kendilerini toplumdan dışlanmış hissetmemesi gerekir. Bu yüzden cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların kitap okumasını bakanlığımızın talimatıyla artırıyoruz. Sürekli teşvik ediyoruz. Kitap okuyan hükümlü ve tutukluları ödüllendiriyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu kitap bağışı kampanyasına tüm Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızı bir kitap da olsa destek vermesini bekliyoruz. Başkanımızda sağ olsun bize çok büyük bir miktarda kitap bağışında bulundu.” diye konuştu.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “10 bin kitap toplamayı düşünüyoruz diye, 5 binini biz Türkoğlu Belediyesi olarak hazırlayacağız diye söz vermiştik. Kısa zamanda 6 bin kitabı hazırladık. Tabi Türkiye’nin sayılı cezaevlerinden birisi Türkoğlu’nda içerisinde yaklaşık 3-4 bin mahkumun olduğu. Burayı bir eğitim yuvasına çevirmek zamanın en çok olduğu cezaevlerinde bu kitapları da hediye ederek oradaki mahkumların eğitim anlamında, kültür anlamında gelişmelerini sağlamak için. Bizim için gurur verici bir kampanyaydı. Bundan dolayı cezaevi müdürümüze, özellikle Başsavcımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kitaplar, Türkoğlu Belediyesi ekipleri tarafından cezaevi kütüphanelerine teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER