Okumuş, “sağlıkçılarımızın verdiği mücadele her türlü alkışın üstündedir”

Okumuş, “sağlıkçılarımızın verdiği mücadele her türlü alkışın üstündedir”

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, yaşadığımız zorlu pandemi sürecinde ailelerinden, sevdiklerinden her türlü haklarından fedakarlık ederek büyük bir özveriyle görev yapan ilçedeki sağlık çalışanlarına, kısa süre önce yapımını tamamladığı Karapınar Su Parkında misafir etti.

Okumuş, Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde büyük özveriyle çalıştıklarını söyledi.

Okumuş, “İlçemiz de yaklaşık iki yıldır pandemi ile mücadele ediyoruz. Bu pandemi döneminde iki yıldan beri en çok mücadele veren, gecesini gündüzüne katan değerli yöneticilerimize, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Gerçekten çok  yoruldular, belki psikolojileri de bozuldu, belki gerginlikte olabilir. Bu gerginliği bir nebze atabilmek için Beyoğlu’muzun güzel nadide nezih bir yeri olan su parkımızda sağlık çalışanlarımıza yemek eşliğinde yöresel türkülerin söylendiği, yöresel sanatçıların olduğu güzel bir etkinlik yaptık.  Kendilerine bu etkinlik vesilesi ile kendilerine değer verdiğimizi gösteriyoruz. Bizlerde ailecek Covid olduk. Hakikaten dışarıya göre hastane içerisindeki sağlık çalışanlarının ve hekimlerimizin 15-20 kat daha Covid 19’la yüz yüze geldiğini görüyoruz.  Burada Covid’den dolayı şehit olan sağlık çalışanlarına da Allah’tan rahmet diliyorum.  Hemşehrimiz Cemal Orçan geçen yıl Covid 19’dan şehit oldu, geride kalanlarına uzun ömürler diliyorum. Sağlık çalışanları bizim başımızın tacı, Türkoğlu Belediyesi her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındadır. Türkoğlu İlçe Sağlık Müdürümüz, Türkoğlu Devlet Hastanesi Müdürlerimiz ve başhekimine bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Şehrin Sanatçılarından Bilocan’ın konser verdiği programdan sonra Okumuş, Covid-19 pandemi sürecindeki özverili çalışmalarından dolayı bütün sağlık çalışanları adına plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER