banner693

Okumuş “alo evde bakım” hizmeti başlattı

Okumuş “alo evde bakım” hizmeti başlattı

Türkoğlu Belediyesi, mahallelerde yaşayan bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarına yönelik yeni bir hizmet daha başlattı.

Türkoğlu Belediyesi, yaşlılar ve engelli vatandaşları yönelik başlattığı “alo evde Bakım” hizmetinden faydalanmak için  0530 342 91 60 ile 0344 618 10 05 numaralı telefonlardan Beyaz masa birimine talepte bulunabiliyor. 

Belediye ekipleri, geri dönüş yaparak randevu veriyor. Verilen randevu sonrası özel ekiplerden oluşan belediye görevlileri, özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik ücretsiz evde bakım hizmeti veriyor.

Talep eden vatandaşların evlerine verilen randevu saatine göre giderek ücretsiz olarak saç sakal ve kişisel bakımlarını yapıyorlar.

“Alo evde Bakım” projesi hakkında bilgi veren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Halkla yakından ilgilenen bir belediye başkanıyım. Bununla yetinmeyip daha fazla projeler yaptık. Özellikle berbere gelemeyecek kadar yaşlı olan, yatalak olan ve engelli olan vatandaşlarımıza mobil aracımız ve özel ekiplerimizden oluşan görevlilerle, evlerinde bu hizmetleri veriyoruz.  Benim için büyük bir hizmet.  Alt yapıdan üst yapıdan daha fazla insana dokunan harika bir proje.  Yakın zamanda da mobil sünnet ve evcil hayvanlarımıza yönelik bir projemiz var.” diye konuştu.

“Alo evde bakım” hizmetinden faydalanan 68 yaşındaki Ahmet Avşar ise “Belediyenin alo evde bakım hattı uygulamasını duydum ve aradım. Pazartesi gününe randevu aldım.  Belediye görevlileri geldi saç sakal tıraşımı ve bakımlarımı yaptılar. Bu projeyi hazırladıklarından dolayı Osman başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

107 yaşındaki Mustafa Andız'ın oğlu Enver Andız, “Pandemiden dolayısıyla çarşıya berbere gidemediğinden dolayı, Türkoğlu Belediyesinin yeni hizmetini aradık. Babam adına bu hizmetinden dolayı Belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706