banner675

Okay’dan 30 Ağustos mesajı

Okay’dan 30 Ağustos mesajı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Okay, 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yılı olduğunu hatırlatarak, “Bu büyük zaferin yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz” dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şanlı Türk tarihine dikkat çekti.

Türk milletinin vatanını korumak uğruna ortaya koyduğu iradeye dikkat çeken Okay, bu azim ve gayretin sonsuza dek süreceğinin altını çizdi.

Okay, 30 Ağustos mesajında şunları dile getirdi:

“30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren büyük bir zaferdir. Bağımsızlığını her şeyin üzerinde tutan bu asil millet, 7’den 70’e Kurtuluş mücadelesi vererek büyük bir destan yazmıştır. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık olan bu destanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizden öncekiler gibi, bize düşen de bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı korumaktır. İçerden veya dışardan hangi şer odakları olursa olsun bu topraklar için bir hesabın peşinde olanlara tarih boyunca olduğu gibi bundan sonra da asla fırsat verilmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner685