banner651

Okay, “Geçmişimizle geleceğimizi bütünleştirdik”

Okay, “Geçmişimizle geleceğimizi bütünleştirdik”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Tarihi kentsel dönüşüm projelerimizle ve kültürel faaliyetlerle Dulkadiroğlu’nun tarihini gelecekle bütünleştirdik.” dedi.

İstişare ve değerlendirme toplantıları kapsamında Dulkadiroğlu ilçesinde görev yapan din görevlileri ile bir araya gelen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 8 yılda ortaya koydukları projeleri anlattı.

Dulkadiroğlu’nu değiştiren, dönüştüren ve geliştiren projelere imza attıklarının altını çizen Okay, bu değişim ve dönüşümün tüm hızıyla devam ettiğine işaret etti.

Özellikle tarihi yapılarının restore edilmesi ve kültürel mirasın korunması adına önemli çalışmalara imza attıklarını anlatan Okay, şunları kaydetti:

“Dulkadiroğlu’nun tarihi potansiyelini ön plana çıkarma adına çok önemli çalışmalar yaptık. Tarihi konak restorasyonu çalışmaları birçok zorluğu barındırmaktadır. Ancak biz bu hususta tecrübeli belediyelerle iş birliği yaparak önemli bir yol kat ettik. Şu an geldiğimiz noktada çok önemli restorasyon projelerine imza attık. Mutfak Müzesi, Dulkadiroğlu Konağı, Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi, Maraş Araştırmalar Konağı ve Bahtiyar Yokuşu gibi birçok projeye imza attık. Bu projelerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Şehrimizin tarihini geleceğiyle bütünleştiriyoruz.”

Şehirlerin batıya doğru çok kolay bir şekilde büyüdüğünü ifade eden Okay, “Gerekli alt yapı ve imkanlar sağlandığında şehirler doğuya doğru da büyür. Dulkadiroğlu bunun bir kanıtıdır. Ortaya koyduğumuz Kamu Külliyesi projesi, ilçenin doğuya doğru gelişimin önünü açmıştır. Dulkadiroğlu her anlamda kıymetlenmiş ve kıymetlenmeye de devam etmektedir.” diye konuştu.

Ortaya koydukları projelerin önemini anlatan Okay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bölgenin en büyük gençlik merkezini inşa ettik. Yine bölgenin en büyük yüzme spor kompleksini inşa ediyoruz. Türkiye’nin ilk kamu külliyesini bölgemize kazandırdık. Dolayısıyla, Dulkadiroğlu ‘en’lerin şehridir. Bundan sonraki süreçte de ortaya koyacağımız projelerimiz enlerden oluşacaktır.”

Okay’ın konuşmasının ardından din görevlileri görüş ve önerilerini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER