Okay, “Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız”

Okay, “Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necat Okay, Sakarya mahallesinde ikamet eden engelli Veysel Akküncü’yü evinde ziyaret etti.

Okay, engelli bireylere karşı pozitif ayrımcı olduklarını hatırlatarak, “Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız.” dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, engelli bir vatandaşı evinde ziyaret ederek ailesiyle sohbet etti.

Engellilere yönelik pozitif ayrımcı olduklarını vurgulayan Okay, ziyaretinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Engelli bir bireye bakmak bir aile için büyük bir sorumluluktur. Onlara bu sorumluluğunda yardımcı olmakta bizlerin boynunun borcudur. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımıza karşı pozitif ayrımcı olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırma adına birçok çalışma yaptık. Bunun dışında sık sık engelli vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Onların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bugün de Veysel kardeşimizi evinde ziyaret ettik. Ailesiyle sohbet ederek ihtiyaçlarını dinledik. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Bizler de engelli vatandaşlarımızın huzuru, rahatı ve kendilerini toplumun içerisinde hissetmeleri adına ne gerekiyorsa yapacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER