Mahçiçek’ten Regaip Kandili kutlama mesajı

Mahçiçek’ten Regaip Kandili kutlama mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, üç ayların başlangıcı ve Recep ayının ilk Cuma gecesi olan Regaip Kandili sebebiyle mesaj yayımladı.

Mahçiçek, “Bugün rahmeti, bereketi ve mağfireti bol manevi bir mevsim olan üç aylara girişimizin habercisidir.” dedi.

Ramazan ayının habercisi olan üç ayların ilki Recep ayına girmenin sevinci içerisinde olduğunu dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Bu ayın ilk Cuma gecesi Regaip kandili de affın, mağfiretin, ibadet ve duaların yapılması için bizlere vesiledir. Bu özel günleri iyilik ve ihsanla değerlendirip, karşımızdakinin halini anlayan olarak elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız. Mevlana’ya göre insanın sahip olabileceği en değerli bilgi, kendi varlığının ve benliğinin hakikatini bilme irfanıdır. Dolayısıyla bu özel günleri kendimizi sorguya çekmek, denetlemek ve yeniden uyanış yaşamak için, üzerimizdeki maddi ve manevi ataleti atmak için bir fırsat olarak görmeliyiz. Tüm Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olacağı, kardeşliğini pekiştireceği, biz olmanın idrakine varacağı huzurla, sağlıkla geçireceği günlere vesile olmasını diliyor, tüm hemşerilerimin Regaip kandilini kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER