banner477

Mahçiçek, temizlik personeline erzak paketi dağıttı

Mahçiçek, temizlik personeline erzak paketi dağıttı

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında Çevre Koruma Müdürlüğü’nde görevli saha personeline erzak paketi yardımı yaptı.

Sosyal yardımda öncü olan Onikişubat Belediyesi, daha önce yapılmayanı yaparak üniversiteye girecek öğrencilerin sınav harç ücretini yatırmıştı. Geçtiğimiz günlerde berber çırak ve kalfalarına çıkardığı kuaför kart ile nakdi destek sağlamıştı. Her fırsatta sosyal belediyecilikte bir adım öne çıkan Onikişubat Belediyesi her kesimden vatandaşına ulaşmaya çalışıyor.

Eski Hizmet Binası Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü önünde yapılan dağıtımda personelleriyle bir araya gelen Mahçiçek, Ramazan ayı öncesi belediye imkanlarıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da personellere gıda paketlerini dağıttıklarını belirtti.  

Onikişubat Belediyesi olarak çalışan personelin daha iyi şartlarda görev yapmaları için sendikayla sözleşme imzaladıklarını hatırlatan Mahçiçek,  “Çalışma şartlarınızı iyileştirme gayreti içerisindeyiz. Benim her zaman söylediğim bir şey var. Birinci derece mesai arkadaşlarım temizlik personeli arkadaşlarımdır. Sizlerin yaptığı iş, ibadet olarak telakki edilmelidir.” dedi.

Personellerin çocuklarını okutmalarını isteyen Mahçiçek, “Bu devlet okuyan çocuklarımıza her türlü desteği vermektedir. Okusunlar ve bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olsunlar. Bu ülke bizim, bu memleket bizim. Gayretli olalım, işimize sahip çıkalım. İyi niyetle ve ibadet aşkıyla çalışırsak bereketimiz artacaktır. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat etme hususlarından taviz vermeyelim.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyayla mücadele ettiğini dile getiren Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir zamanlar borç bulamazken bugün 150 ülkeye sağlık yardımı yapan bir ülkeyiz. Kendini süper güç diye tanımlayan Amerika’ya bile sağlık yardımı gönderdik. Gayret edeceğiz, bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne fayda sağlayacağız. Çocuklarımızı da okutup bu ülkeye faydalı bireyler haline getireceğiz. Bizler de sizlerin yanında olacağız. Birlik ve bütünlük içinde, böyle güzel günlerde tekrar bir araya gelmeyi Cenab-ı Hak nasip etsin. Hepinize hayırlı bir Ramazan geçirmenizi temenni ediyorum.”

Konuşmasının ardından Mahçiçek, tek tek her personelle ilgilenerek hallerini ve hatırlarını sordu.

Yapılan bu erzak yardımıyla da zor koşullarda çalışan saha temizlik personelinin gönüllerini fetheden Mahçiçek, temizlik personeline yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER