Mahçiçek, “2 milyar 41 milyon liralık yatırımla Onikişubat’ı marka yaptık”

Mahçiçek, “2 milyar 41 milyon liralık yatırımla Onikişubat’ı marka yaptık”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanlığı’nın 2023 yılının ilk haftalık Olağan Yürütme Kurulu Toplantısı’na konuk oldu. İlçe Başkanı Mücahit Kara’nın öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya, ana kademe, gençlik ve kadın kollarında görev alan yönetim kurulu üyeleri yoğun katılım gösterdi.

İlçe Başkanı Mücahit Kara’nın açılış konuşmasının ardından sunum eşliğinde 2014-2022 yılları arasındaki yatırım ve projeleri anlatan Mahçiçek, ev sahipliğini yapacakları EXPO 2023 ve yeni projelere ilişkin de bilgiler verdi.

Sıcak ve samimi bir ortamda partililerle sohbet eden Mahçiçek, 8 yıllık süreçte ‘Model ve Modern Onikişubat’ hedefiyle hayata geçirdikleri birbirinden önemli yatırımlarla Onikişubat’ın çehresini değiştirdiklerini kaydetti.

Mahçiçek, hayata geçirdikleri her projede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gönül Belediyeciliği’ tanımı çerçevesinde vatandaşa dokunmanın ve gönle girmenin çabası içerisinde olduklarını söyledi.

8 yılda ulaşım ve alt yapıya 1 milyar 373 milyon lira yatırım yaptıklarına dikkat çeken Mahçiçek, eğitim ve kültür yatırımlarına 85 milyon lira, spor yatırımlarına 65 milyon lira, sosyal yardımlara ise 33 milyon lira yatırım yaptıklarını dile getirdi.

2014-2022 yılları arasında İller Bankası’ndan kişi başına düşen gelirin 1 Milyar 91 milyon lira olduğunu da anlatan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi olarak 950 milyon lira kaynak ürettiklerini ve toplamda 2 Milyar 41 Milyon lira yatırım yaptıklarını ifade etti.

Mahçiçek, belediye bütçesinden tasarruf yaptıklarını ve bütçeyi en etkin şekilde kullanarak hizmetleri gerçekleştirdiklerini de vurguladı.

Belediyecilik hizmetlerini ve yatırımlarını ev sahipliğini yapacakları EXPO 2023’le çok daha ileri boyutlara çıkaracaklarını kaydeden Mahçiçek, geleceği şekillendirecek vizyoner projelerle Kahramanmaraş’ı dünya kenti yapmaya hazırlandıklarını söyledi.

Yeni projelerin de en güçlü şekilde Onikişubat’a kazandırılacağını dile getiren Mahçiçek, Baraj İçi Su Tutucu Sedde Aksı Projesi ile de kent halkının deniz özlemine son vereceklerini ve 4 milyon metrekarelik alanda tarihi bir çalışmayı hayata geçirdikleri belirtti.

Hanefi Mahçiçek sözlerinin devamında belediyecilik vizyonu çerçevesinde ilçenin kırsal ve merkezi mahallelerine ihtiyaçları noktasında yeni tesisler kazandıracaklarına değindi.

Mahçiçek’in konuşmasının ardından söz alan AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, teşkilat olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek, Onikişubat Belediyesi ve Başkan Hanefi Mahçiçek ile uyum içerisinde hizmet ettiklerini ve hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Toplantı, Mahçiçek’in gelen soruları yanıtlamasıyla devam ederken, parti mensupları Mahçiçek’e kente hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER