Kurtuluşun 102. yıldönümü etkinlikleri

Kurtuluşun 102. yıldönümü etkinlikleri

4 - 12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek Kurtuluş Haftası Etkinlikleri tanıtım programında konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Bu yılki etkinlik temamızı ‘Korkma!’ olarak belirledik. Kurtuluş Haftamız kapsamında çok sayıda etkinliğimizi vatandaşlarımızla buluşturacağız. İnşallah bir program değişikliği olmazsa 12 Şubat’ta Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ı şehrimizde ağırlayacağız. Bu vesile ile kahraman ecdadımızı rahmetle anıyorum. Kurtuluşumuzun 102. yıldönümü kutlu olsun.” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 12 Şubat Kurtuluş Haftası etkinlikleri tanıtım toplantısına katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Aba ve Şalvar Güreşi As Başkanı Şahin Hopur ile çok sayıda basın mensubu katıldı. İlk olarak Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, etkinliklerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. 4 – 12 Şubat tarihlerinde düzenlenecek programların ilçelerde de etkin bir şekilde gerçekleştirileceğini belirtti.

Doğan’ın sunumunun ardından etkinlikler kapsamında 6 Şubat’ta gerçekleştirilecek Şalvar Güreşi Dünya Şampiyonası ile ilgili bilgi veren Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Aba ve Şalvar Güreşi As Başkanı Hopur, “Kahramanmaraş’ta düzenlenecek olan Şalvar Güreşi Şampiyonası’na 40 ülkeden 300’ün üzerinden profesyonel güreşçi katılacak. Şampiyonaya katılacak sporcuların arasında Kırkpınar Başpehlivanları da yer alıyor. Başpehlivanların yanı sıra dünya çapında çok önemli güreşçiler de yer alacak. İnşallah şampiyonamız sadece ülkemizde değil dünya çapında ilgi görecek. Düzenlenecek bu dev organizasyona ev sahipliği yapan başta Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Hayrettin Güngör olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Yıllardan beri gururla taşıdığımız kurtuluş mücadelemizin 102. yılını İnşallah önümüzdeki hafta hep birlikte kutlayacağız. Kurtuluş Haftası’nda şehrimizde tiyatro, söyleşi, konser gibi pek çok etkinlik düzenleyeceğiz. İnşallah bu haftayı bizlere yakışır şekilde kutlayacağız. 12 Şubat tarihinde programımızda bir aksama olmazsa Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar da şehrimize teşrif edecek. O gün İnşallah tüm hemşehrilerimizin de katılımıyla Kutlama Haftası etkinliklerimizi tamamlamış olacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER