Kocaoğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı aday adayı başvurusunu yaptı

Kocaoğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı aday adayı başvurusunu yaptı

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı'nın yönetiminde ilçe başkan yardımcısı ve teşkilat başkanı olarak görev alan Mehmet Kocaoğlu, Dulkadiroğlu AK Parti İlçe Teşkilatındaki görevinden ayrılarak Mahalli İdareler seçimlerde Dulkadiroğlu Belediye başkanlığı aday adaylığını başvurusu yaptı.

Mehmet Kocaoğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı aday adaylığı toplantısında yaptığı konuşmada, geçmişten bugüne olan bağlarını ve şehrine olan derin sevgisini dile getirdi.

Kendisini Dulkadiroğlu'nun evladı olarak tanımlayan Kocaoğlu, bu güzel şehre daha fazla hizmet etme arzusunu paylaştı.

Dulkadiroğlu'nun sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamayı hedefleyen Kocaoğlu, gençlerin teknolojiyi kullanarak ulusal ve uluslararası projelere katılmasını destekleyerek, şehrin ekonomik yapısını güçlendirmeyi amaçladığını ifade etti.

Mehmet Kocaoğlu, şehirdeki deprem sonrası ortaya çıkan ihtiyaçlara duyarlı olduğunu belirtti.

Kocaoğlu, Öncelikle güvenli ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmanın yanı sıra gençlerin ve kadınların topluma daha etkin bir şekilde katılması için projeler geliştirmeyi hedeflediğini açıkladı. Ulusal ve uluslararası yatırımlarla ilçeye katma değeri yüksek projeler kazandırarak, istihdam ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye'nin yüzyılına katkı sağlamak amacıyla Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu belirten Kocaoğlu, Birlik ve beraberlik vurgusuyla yola çıktıklarını, şehre hizmet etmeyi ve geçmişiyle gurur duyan, geleceğiyle huzur dolu bir Dulkadiroğlu için elini taşın altına koymayı taahhüt etti.

Kocaoğlu, Dulkadiroğlu'nun kadim şehir kimliğini koruyarak, birlikte yönetilecek, sevinecek ve hüzünlenecek bir yönetim anlayışını vurguladı.

Mehmet Kocaoğlu kimdir:

1975 yılı Kahramanmaraş doğumludur. Dulkadiroğlu ilçesi Kayabaşı nüfusuna kayıtlıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi harita mühendisliği bölümünden mezun oldu ve 7 yıl boyunca özel sektörde çalıştı. 2012 yılında kendi kurduğu firmada çalışma hayatına devam ediyor.

Kuruluş yılında Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi oldu. 2019 yılında yerel seçimlerde Dulkadiroğlu ilçesi belediye meclis üyeliği için başvuruda bulundu ve BMÜ yedek üyesi olarak seçildi.

Eylül 2020’de Dulkadiroğlu ilçe yönetimine girdi ve İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı olarak görevlendirildi. Bu görevinde başarıyla devam eden Kocaoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanlığı Aday adaylığı için istifa etti. Mehmet Kocaoğlu evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER