Kirişci, “Kılavuzlu Millet Bahçesi Şehre Değer Katacak”

Kirişci, “Kılavuzlu Millet Bahçesi Şehre Değer Katacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında şehre gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ile birlikte şehirde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında şehre gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ile birlikte bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Program kapsamında Başkan Hayrettin Güngör ve Kirişci, Kahramanmaraş Ticaret Borsası’nda düzenlenen ‘Kahramanmaraş Tarımının Bugünü ve Yarını’ konulu toplantıya katıldı. Vali Ömer Faruk Coşkun, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Habibe Öçal, Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, ilçe belediye başkanları ve oda başkanlarının da yer aldığı ziyarette Bakan Vahit Kirişci, Kahramanmaraş’ta tarımın geliştirilmesine yönelik hayata geçirilen ve planlanan yatırımlardan bahsetti.

Program, Kılavuzlu Millet Bahçesi, EXPO alanı ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretiyle devam etti. Kılavuzlu Millet Bahçesi hakkında Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye bilgiler aktaran Hayrettin Güngör, “Tarım ve Orman Bakanımız, hemşehrimiz Sayın Vahit Kirişci, Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil, milletvekillerimiz ve protokol üyelerimizle birlikte Kılavuzlu Millet Bahçesi’ni ziyaret ettik. Sayın Bakanımıza şehrimizin yeni gözdesi olacak bu mekân hakkında bilgiler aktardık. İnşallah yakın zamanda Kılavuzlu Millet Bahçemizin de açılışını gerçekleştireceğiz. Sayın Bakanımız, Bakan Yardımcımız ve milletvekillerimiz de bu mekânı çok beğendiklerini ifade ettiler. Kahramanmaraş’ımıza değer katacak bir proje.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ve protokol üyeleriyle birlikte, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Arif Şen’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Şen ailesine baş sağlığı dileklerini ileten Güngör, “Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekilimiz Arif Şen ağabeyimizin kederli ailesine Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci, valimiz, bakan yardımcımız, milletvekillerimiz, il başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızla birlikte taziye ziyaretinde bulunduk. Arif Şen ağabeyimizin kederli ailesine baş sağlığı dileklerimizi ilettik. Ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine de sabr – ı cemil diliyorum.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin Kahramanmaraş programı Dulkadiroğlu Belediyesi Heyecan Park’ta gerçekleştirilen gençlik buluşması ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER