Kanbur, “Bağımsız liste çıkarıyorum”

Kanbur, “Bağımsız liste çıkarıyorum”

Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası’nın (KMTSO) 19 Kasım’da yapılacak seçimlerde dünyaca ünlü dondurma firması olan MADO Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur, 28. Komiteden bağımsız listeyle seçimlere gireceklerini açıkladı.

19 Kasım Cumartesi gerçekleştirilen olan KMTSO seçimlerinde 28. Komite ‘Yiyecek İçecek Hizmetleri’ grubundan bağımsız liste ile seçimlere katılacak olan Erdal Kanbur, Amaçlarının Kahramanmaraş olduğunu, her iki adayında listesinde olmadan bağımsız liste ile aday olduğunu belirtti.

Kanbur, “28 Komiteden adayız. Karar verirken çok zorlandık. Bizler Kahramanmaraş sevdalısı insanlarız. Hiçbir zaman ön plana çıkma hevesimiz olmamıştır. Her zaman, halkımızın içerisinde yer almışızdır. Ticaret Odası komite seçimlerinde de çok zorlandım. Her iki tarafta değerli benim için. Her iki tarafta da değerli insanlar. Hiçbir ortamda ‘ben’ kelimesini kullanmam ‘Biz’ kelimesini kullanırım. Bizim komitemiz, biz diye hareket ediyorum. Nasıl ki Kahramanmaraş'ta dondurma denildiği zaman Kahramanmaraş'a ait olduğu biliniyorsa? Buraya gelen turistler nasıl ki Kahramanmaraş dondurmasını alıyorsa dondurmayı biliyorsa? Bu marka değerinin yani Kahramanmaraş’ın daha çok bilinmesinden yanayız. İşte bundan dolayı Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde de ben taraf olmak istemedim. Her zaman da dediğim gibi, Kahramanmaraş kazansın ve Kahramanmaraş diyebilmek için taraf olmuyorum. Esnafımız bana ne derse ben onu yapmak zorundayım. 28. Komitede bağımsız liste ile seçim için çıktığımda arkadaşlar güzel karşıladılar. Ben bağımsız liste ile çıktığımda bir tane aykırı ses çıkmadı. Ben de doğru yaptığımı düşündüğüm için bağımsız liste ile seçimlere girme kararı aldım. Biz bu arkadaşlarla uzun zamandır yol yürüyoruz. Benim Kahramanmaraş'a hizmet ettiğimi biliyorlar. Biz her zaman buradayız. Biz hizmete hazırız. Bu bir hizmettir. Bizim derdimiz Kahramanmaraş'a 3 kişiyi daha getirebilir miyiz? Derdidir.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2022, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER