banner651

KAMEK kursları ilgi

KAMEK kursları ilgi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAMEK’te kursiyerlere verilen eğitimlerden Karakalem Resim ve Klasik Tezhip Sanatı yoğun ilgi görüyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK), toplamda 36 farklı branşta eğitimlerini sürdürüyor.

Vatandaşların sosyalleşmesine, el becerilerini geliştirmesine ve yeni hobiler edinmesine katkı sağlayan için KAMEK’te kursiyerlere verilen eğitimler arasında Karakalem Resim ve Klasik Tezhip Sanatı da yer alıyor. Kursiyerler, Karakalem Resim Kursu’nda çizim, gölge ve kontör gibi eğitimlerle resim becerilerini geliştirme imkanı buluyor. Klasik Tezhip Kursu’nda ise kursiyerler, tezhip sanatında kullanılan boya ve malzemeleri öğreniyor, desen ve tasarım kuralları hakkında bilgi ediniyor ve becerilerini geliştiriyorlar. KAMEK’te düzenlenen eğitimlerin el becerilerini geliştirmelerine ve yeni hobiler edinmelerine katkı sağladığını belirten kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Karakalem Resim Kursu öğrencilerinden Fırat Soğuk, “Bu kursa özellikle portre çiziminde kendimi geliştirmek için geliyorum. Gerçekten çok güzel ve verimli bir kurs oluyor. Sanat anlamında bizleri çok daha ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi’ne açtığı bu kurslar için teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyer Ayhan Başdoğan ise, “Karakalem resim severek uğraştığım bir sanat. Kendimi geliştirmek için de bu kursa geliyorum. Burada aldığım eğitimlerle el becerilerimi her geçen gün daha da geliştirdiğimi düşünüyorum. Eğitmenlerimiz de bizlerle çok yakından ilgileniyor.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER