Kalesi etrafındaki metruk binalar yıkılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, tarafından Tarihi Maraş Kalesi çevresinde bulunan metruk binaların yıkımına başladı.

Kalesi etrafındaki metruk binalar yıkılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, tarafından Tarihi Maraş Kalesi çevresinde bulunan metruk binaların yıkımına başladı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kalesi etrafında başlattıkları çevre düzenleme çalışmaları kapsamında eskiden Tekel binası olarak bilinen ve atıl vaziyette bulunan binayı yıkım çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çevre düzenleme çalışmaları Kalesi’nin tarihi dokusunu ortaya çıkarmak, özgün halini daha görünür kılmak doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, halkın ziyaretine açtıkları Tarihi Maraş Kalesi’nin etrafında çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Tarihi Maraş Kalesinin 100 yıl aradan sonra ikinci kez Cuma Namazı kılarak halkın hizmetine açtıklarını hatırlatan Güngör, şunları kaydetti:

“Kalemizin etrafında çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Kalemizin içerisine araç girişini yasakladık. Şekerdere, Acemli Camii arasında kalan otoparkımızda iyileştirme çalışmaları yapacağız. O bölgeye kuracağımız mini teleferik veya asansör gibi bir sistemle vatandaşlarımızın kaleye çıkışını kolaylaştıracağız. Aynı şekilde kalemizin kuzeyinde kalan eski Tekel binasının yıkım çalışmaları devam ediyor. Orada da otoparkla ilgili iyileştirmeler yapacağız ve bu bölgedeki esnaflarımızın dükkanlarında cephe iyileştirme çalışmaları yaparak kalemizin etrafını güzel bir görünüme kavuşturacağız.”

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER