Kahramanmaraş’taki polis operasyonları

Kahramanmaraş’taki polis operasyonları

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince son 1 haftada düzenlenen operasyonlarda 17 kişi tutuklanırken, trafik kurallarına uymayan 203 sürücüye cezai işlem yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 28 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda uyuşturucu ticareti yapan 17 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 722 gram metamfetamin ve 20 bin 234 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Adliyeye sevk edilen 17 şüpheli çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

İkamet ve işyerlerinde hırsızlık yaptıkları belirlenen 45 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

Polis ekiplerince yapılan operasyonlarda, 23 ruhsatsız tabanca ve 12 av tüfeği ele geçirildi.

Trafik ekiplerinde, trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine sebep olan 156 araç sürücüsüne yüksek sesle müzik dinlemekten, 47 araç sürücüsüne ise abartı egzozdan işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentin genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edileceğinin altı çizildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER