Kahramanmaraş’ta kar yağışı

Kahramanmaraş’ta kar yağışı

Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde kar yağışına karşı teyakkuza geçti. Ekipler, kar yağışı ve buzlanmaya anında müdahale edebilmek için ana cadde, bulvar ve kavşaklarda konuşlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde kar yağışı ve buzlanmaya karşı da teyakkuza geçti.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler, kar yağışı ve buzlanmaya anında müdahale edebilmek için ana cadde, bulvar ve kavşaklarda konuşlandı.

Tüm araç ve personeliyle sahada olan Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başladığı kent merkezinde olası aksamaların önüne geçmeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Şehir genelinde kış şartlarıyla mücadele kapsamında çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürüyoruz. İlçe ve kırsal mahallelerde kar yağışının başladığı anda müdahale ederek arterler ulaşıma açık tutuluyor. Şehir merkezinde kar yağışına karşı da ekiplerimiz 7/24 teyakkuzda. Ekiplerimiz ana cadde, bulvar ve kavşaklarda konuşlanmış durumda. Vatandaşlarımız kış şartlarıyla mücadele kapsamında taleplerini 112 Acil Çağrı Merkezi’nden İtfaiye ekiplerine ve ALO 153’ten Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ulaştırabilirler.” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER