Kahramanmaraş’ta kar yağışı

Kahramanmaraş’ta kar yağışı

Kahramanmaraş’ta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 210 araç ve 250 personel 11 ilçenin bin 23 mahallesinde trafik akışını yeniden sağladı. Kent merkezinde ise gizli buzlanmaya karşı müdahaleler gerçekleştirilirken, sık kullanılan arterlerde ise yaklaşık 100 iş makinesi teyakkuz halinde hazır bekletiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde etkisini artıran yağışlara karşı tedbirleri sıkılaştırdı. Yoğun kullanılan arterlerden Şekerdere, Ramada, Kültür Sitesi, Alparslan Türkeş Bulvarı başta olmak üzere toplamda 32 noktada konumlanan 100’e yakın iş makinesi, yolların açık tutulması için nöbetlerini sürdürüyor.

Sabah saatlerine kadar birçok noktada solüsyon ve tuzlama uygulamalarıyla buzlanmanın da önüne geçilirken, herhangi bir aksamanın yaşanmaması adına 11 ilçenin tamamında 210 araç ve iş makinesi ile 250 personel çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yaklaşık bir aydır devam eden kış şartlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında şimdiye kadar kapanmaya yüz tutan bin 23 mahallenin bulvar, cadde ve grup yolu ulaşıma yeniden açıldı.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi sorumluluk sahası içinde kapalı yolun bulunmadığı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER