Kahramanmaraş’ta kar yağışı

Kahramanmaraş’ta kar yağışı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 210 araç ve 250 personelle kış çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, bazı ilçelerde kar kalınlığının 1 metreye ulaşmasının ardından tedbirlerini artırdı. Şehir merkezinde ise buzlanma ve don gibi risklere karşı solüsyon ve tuzlama çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi, kentte üç gündür ara vermeden yağan kar yağışına karşı 210 araç ve 250 personelle yürütülen çalışmalar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.

Ekiplerin Andırın, Göksun ve Çağlayancerit gibi ilçelerde yoğunlaştırılan çalışmalarla arterler ulaşıma açık tutuluyor.

Kar kalınlığının yer yer 1 metreye ulaştığı Başdervişli, Hoğtaş, Geben, Soğukpınar, Kümperli, Helete, Büyüknacar ve Soğukpınar mahallelerinde yapılan müdahaleler sonucu trafik aksamalarının önüne geçilirken, çalışmalar 11 ilçenin tamamında sürüyor.

Kahramanmaraş’ın merkezi ilçelerinden Onikişubat ve Dulkadiroğlu’nda ise don ve buzlanma gibi risklere karşı solüsyon ve tuzlama uygulamaları gerçekleştirildi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi sorumluluk sahası içinde kapalı yolun bulunmadığı bilgisi aktarıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER