Kahramanmaraş'ta temizlik çalışması

Kahramanmaraş'ta temizlik çalışması

Büyükşehir Belediyesi, 593 personel ve 156 araçla ortak kullanım alanlarında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürerek şehri çöp ve atıklardan arındırmayı ve halk sağlığını korumayı hedefliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Başkan Hayrettin Güngör koordinesinde şehirde bir taraftan afet ve acil durum yönetim çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yoğun gayret gösteriyor.

Ülkenin dört bir yanından desteğe gelen belediyelerin de katkılarıyla şehir tekrar ayağa kaldırılmaya çalışılırken, bir yandan da halk sağlığının korunması noktasında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinesinde yürütülen ve desteğe gelen diğer belediyelerin de katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmalarda toplamda 593 personel ve 156 araç aktif olarak görev alıyor.

Ekiplerin çalışma gerçekleştirdiği başlıca adresler arasında; hastaneler, çadır ve konteyner kentler, ana cadde ve sokaklar, otogar ile ortak kullanım alanları yer alıyor. Yoğun bir şekilde devam eden çalışmalarla, şehir çöp ve atıklardan temizlenerek halk sağlığının korunması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER