banner693

Kahramanmaraş Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin imzaları atıldı

Kahramanmaraş Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin imzaları atıldı

Büyükşehir Belediyesi ve DOĞAKA iş birliğiyle şehre kazandırılacak Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin imzaları atıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Büyükşehir Belediyesi ve DOĞAKA iş birliğiyle şehre kazandırılması planlanan yatırımların görüşüldüğü toplantıda, Başkan Fırat Görgel ve DOĞAKA Genel Sekreteri arasında Kahramanmaraş Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin de imzaları atıldı. AB tarafından finanse edilen, Dünya Bankası ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde yürütülen Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) kapsamında hayata geçirilecek Sosyal Girişimcilik Merkezi’nde; 18-50 yaş arası Kahramanmaraş’ta ikamet eden vatandaşlara, şehrin sosyal sorunlarına çözüm bulma noktasında çalışma alanları hazırlanarak sosyal girişimcilere yönelik eğitimler verilecek.

DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, “Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi kapsamında Kahramanmaraş’a kazandırılacak Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin sözleşmesini imzaladık. Bu tür merkezlerde biz, özellikle kadınlar ve gençlerin sosyal hayata entegrasyonunu artırmayı ve sosyolojik olarak gelişimlerine katkı sağlamayı umuyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ve DOĞAKA iş birliğiyle şehre kazandırılacak Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “ Öncelikle şehrimizde hayata geçirilecek projelere sağlamış olduğu katkılar için Sayın Genel Sekreterimize teşekkür ediyoruz. Bugün de yine iş birliği içerisinde şehrimize kazandıracağımız Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin imzalarını attık. Vatandaşlarımızın sosyal girişimcilik anlamında eğitim ve kendilerini geliştirme sürecini kapsayan bir proje. Şehrimize ve hemşehrilerimize çok faydalı olacağına inanıyoruz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706