Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği'nden anlamlı destek

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği'nden anlamlı destek

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği, İstanbul Gedik Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğrencileri için balık gönderdi.

İstanbul Gedik Üniversitesi Aşçılık Bölümü Başkanı Huriye Zafera’nın talebini geri çevirmeyen Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği, kentte yetiştirilen alabalıklardan hediye etti.

Kahramanmaraş’ta balıkçılığın tanıtımına katkı sunmak amacıyla yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı:

“İstanbul Gedik Üniversitesi Aşçılık Bölümü Başkanı Sayın Huriye Zafera, öğrenciler için bizden talepte bulundu. Bizde dernek olarak yapılan çağrıya destek olmaya karar verdik. Amacımız hem öğrenci arkadaşlarımıza Kahramanmaraş’ta yetiştirilen alabalıkları tattırabilmek hem de şehrimizdeki balık yetiştiriciliği potansiyelini onlara aktarabilmek. Biliyorsunuz kentimiz alabalık üretiminde Türkiye’de 2’nci sırada yer alıyor. Özellikle son yıllarda Kahramanmaraş’ta yapılan yatırımlarla ciddi bir balık üretim üssü oldu. Su cenneti Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gönderdiğimiz balıklarımız tamamen kendi üretim tesislerimizden temin edildi. Ben bu anlamlı etkinlik için bizlerle iletişime geçen İstanbul Gedik Üniversitesi Aşçılık Bölümü Başkanı Sayın Huriye Zafera hanımefendiye teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER