İş kurmak isteyene MADO’dan 1.5 milyon lira kredi desteği

İş kurmak isteyene MADO’dan 1.5 milyon lira kredi desteği

MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi işini kurmak isteyenlere 1.5 milyon lira kredi desteği vererek Türkiye'nin herhangi bir şehrinde MADO adını kullanarak işyeri açma şansı vereceklerini ve işyerini açan kişinin bu parayı en geç 32 ayda amorti edeceğini söyledi.

MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geleneksel hale getirmeyi hedefledikleri organizasyonla mezunları bir araya getirdi.

Okulun uygulama otelinde gerçekleşen mezunlar buluşması mezunların ilk buluşmasına okulu yaptıran MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur ile Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur da katıldı. Buluşmada Mehmet Kanbur, iş hayatında karşılaştıkları zorlukları nasıl aştığını ve hedeflerini anlattı.

Amaçlarının Kahramanmaraş'ı hem Türkiye'ye hem de dünyaya tanıtmak olduğunu kaydeden Kanbur, bu kapsamda yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Mehmet Kanbur, "MADO olarak sosyal sorumluluk projesi adı altında yeni bir proje geliştiriyorum. Burada kendi işinizi kendin kuracaksınız. Burada 2-3 arkadaş yan yana gelsinler, bir dükkan 1.5 milyon liraya mal oluyor, gerisini biz destekliyoruz kredi alıyoruz. Bu projede 26 ay ile 32 ayda amorti ediyorsunuz ama işletmede kendiniz çalışacaksınız. Yani 36 ay sonra 1.5 milyon liralık dükkanın sahibi olacaksınız, kendi işinizi kendiniz kuruyorsunuz. Proje sadece Kahramanmaraş değil, Türkiye'nin bütün illerinde geçerlidir. Onun için lütfen yan yana gelin, 2 kişi yan yana gelin araba alacağınıza almayın, cep telefonu alacağınıza almayın, 36 ay sonra alın. Projeden yararlanırsanız hem kimseye yük olmamış olursunuz hem de 36 ay sonra kendi işinizi kurmuş olacaksınız. Bazı yerlerde, özellikle turistik bölgelerde daha kısa süre amorti ediyorsunuz. Onun için bu projeye zaman ayırırsanız sizler için bu bir fırsattır. Zaten hükümet de politika olarak kendi işiniz kurun diye krediden bahsediyor zaten. Biz de MADO olarak destekliyoruz. Hem size markayı veriyoruz hem de bu konuyla alakalı gereken eğitimleri vereye çalışıyoruz. Onun için de markanın bir gücü var, siz de bir güç kattığınız zaman başarı sağlamış olacaksınız. Bu fırsatları değerlendirin, her zaman bu fırsatlar olmaz, bunlar bugün için güzel fırsatlardır. kendi işinizi kurarsanız ben size her türlü destek olmaya hazırım. Bu konuyla alakalı ekibim o ekipten gerekli bilgiyi alabilirsiniz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER