banner693

Hükümet Bulvarı’nda inşaat çalışmaları devam ediyor

Hükümet Bulvarı’nda inşaat çalışmaları devam ediyor

Kentsel tasarım projesi kapsamında Hükümet Bulvarı’nda yapımına başlanan kalıcı konut ve iş yerleri hızla yükseliyor. 3 bloğun temelleri atılıp katlar yükselirken bir yandan da proje alanı içerisindeki eski üniversite yerleşkesinde kazı çalışmaları sürüyor.

6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümüne yaklaşırken yeni Kahramanmaraş vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen projeler dikkat çekici seviyeye ulaştı. 10 bin kalıcı konut ve köy evi tamamlanıp teslim aşamasına gelirken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından şehir merkezinde başlatılan kentsel tasarım projesi de hızla yükseliyor.

Şehir merkezinde çeşitli noktalara şantiyeler kurulup kalıcı konut ve iş yerlerinin inşasına başlanırken, Hükümet Bulvarı üzerine inşa edilen projede ise ilerleme kat edildi. Emlak Konut tarafından yürütülen proje kapsamında 3 bloğun temelleri atılıp katlar yükselirken bir yandan da proje alanı içerisindeki eski üniversite yerleşkesinde kazı çalışmaları hummalı bir şekilde sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi arkası ve üniversite yerleşkesi alanını kapsayan projeyle bölgeye 200’ün üzerinde konut ve 100’ün üzerinde iş yeri olmak üzere 300’ü aşkın bağımsız bölüm inşa edilecek.

Yapımına başlanan projelerin 1 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706