Güvenç’ten TESK Yönetimine giren ilk Kahramanmaraşlı oda Başkanı Ahmet Kuybu’ya ziyaret

Güvenç’ten TESK Yönetimine giren ilk Kahramanmaraşlı oda Başkanı Ahmet Kuybu’ya ziyaret

Güvenç’ten TESK Yönetimine giren ilk Kahramanmaraşlı oda Başkanı Ahmet Kuybu’ya ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun 21’inci Olağan Genel Kurulu’nda Kahramanmaraş adına bir ilk yaşandı. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Ahmet Kuybu, TESK yönetimine giren ilk Kahramanmaraşlı oda başkanı oldu. Kuybu’yu TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç de yalnız bırakmadı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun 21’inci Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Bendevi Palandöken yeniden TESK Genel Başkanlığı’na seçildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ve çok sayıda davetlinin katılımı ile Ankara’da bir otelde gerçekleştirilen kongrede Genel Başkan Bendevi Palandöken kullanılan oyların 394’ünü aldı.

TESK Genel Kurulu’nda Kahramanmaraş adına da bir ilk yaşandı. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, TESK Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu asil üyesi olarak görev aldı.

Kahramanmaraş’ı temsilen TESK yönetimine giren ilk oda başkanı olan Ahmet Kuybu’yu, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ile Kahramanmaraş Esnaf Odaları’nın başkanları da yalnız bırakmadı.

Kongre sonucunda TESK Yönetimi’ne giren Kuybu’yu tebrik eden Güvenç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu 21. Olağan Kongresi’nde, Kahramanmaraşlı olarak ilk defa yönetime giren Esnaf Odası Başkanı kıymetli kardeşim Ahmet Kuybu'yu tebrik ediyor, hayırlı hizmetlere vesile olmalarını diliyorum.” dedi.

TESK Yönetim Kurulu üyesi ve Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu ise başta TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç olmak üzere destek veren herkese teşekkür etti.

TESK Yönetimi’nde Kahramanmaraş’ı temsil etmenin kendisini mutlu ettiğini dile getiren Kuybu, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun 21’inci Olağan Genel Kurulu’nu Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Bu kongre sonucunda bizlere görev veren Genel Başkanımız Bendevi Palandöken ve başta TBMM İçişleri Komisyonu Başkanımız ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilimiz Celalettin Güvenç olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ın bir evladı olarak TESK yönetiminde şehrimizi temsil etmekten onur duyacağım. Burada görev almamız, tüm Kahramanmaraşlı esnaf kardeşlerimi mutlu etmiştir. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, TESK Genel Başkanımızın riyasetinde, ülkemizin ve şehrimizin esnafları ile vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER