Güvenç, meslek odası başkanlarıyla bir araya geldi

Güvenç, meslek odası başkanlarıyla bir araya geldi

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Şu an uyguladığımız düşük faiz uygulaması ve ekonomi politikamızı geri adım atmadan kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.  

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) bütçe görüşmelerinin sona ermesinin ardından Kahramanmaraş’a gelen TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, çeşitli programlara Kahramanmaraş’taki meslek odası başkanlarıyla bir araya geldi.

MADO Evi’nde düzenlenen programda meslek odası başkanlarıyla istişarelerde bulunan Güvenç, sorun ve talepleri dinledi. Güvenç, meslek odası başkanlarının Türkiye ekonomisine yönelik sorularını yanıtladı.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu öncülüğündeki meslek odası başkanlarına, Türk ekonomisine ve AK Parti hükümetine güven mesajları veren Güvenç, meslek odalarının ekonominin gelişimi açısından büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Güvenç, “Yüce meclisimizde yoğun bir şekilde geçen bütçe görüşmelerini tamamladık. Bütçe görüşmeleri süresinde maalesef şehrimizden biraz uzak kaldık ama bütçe görüşmeleri tamamlanır tamamlanmaz da soluğu burada aldık. Bugün de Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Ahmet Kuybu öncülüğünde meslek odası başkanlarımızla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Oda başkanlarımız şehrimizde çok büyük bir kesime hitap ediyorlar, bizim için çok değerliler. Şunu açık açık ifade etmem gerekiyor ki hem oda başkanlarımız hem de esnaflarımız sorunlarını ifade etseler de AK Parti’ye olan güvenlerini de açık açık söylüyorlar. Bu destekleri bizim çok önemli. Artı biz bu istişare toplantılarından ders alıyoruz, öğreniyoruz, öğrendiklerimizi belediye başkanlarımıza, bakanlarımıza taşıyoruz. Aynı zamanda onlarla hemhal oluyoruz. Verimli bir ziyaret oldu ben çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar ekonominin konuşulduğunu hatırlatan Güvenç, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız da altını çiziyor sadece Türkiye değil küresel anlamda ekonomi zor bir dönemden geçiyor. Öncelikle yaşadığımız sürece bu açıdan bakmalıyız. Türkiye olarak karşımızda hem küresel güçler hem de içimizdeki artıklar var ve açık açık dünyanın en iyi işini yapsanız da sizin karşınızdayız diyor. Darbeyle, terörle her türlü saldırıyla yükselişimizi durdurmak isteyenler, ekonomimizle bizi hizaya getirmeye çalışıyor. Tarihin her döneminde ve Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bitti denildiği noktada dimdik ayağa kalkmasını bildik, ekonomik saldırıları da göğüsleriz inşallah. Şu an uyguladığımız düşük faiz uygulaması ve ekonomi politikamızı geri adım atmadan kararlılıkla sürdüreceğiz. Sizler esnaflar olarak ekonomimizin temelisiniz, Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti iktidarına güvenin. Bu güzel vatanımıza döviz karşılığında hainlik edenlere fırsat vermeyin.”

Toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son bulan programa, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu ve meslek odası başkanları katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER