banner693

Güngör, “Türkoğlu’na 150 Milyon TL’lik yatırım yaptık”

Güngör, “Türkoğlu’na 150 Milyon TL’lik yatırım yaptık”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkoğlu’nda bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Güngör programda, Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılından günümüze kadar Türkoğlu’na kazandırılan ve planlanan yatırımlara ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Burada gerçekleştirilen sunumun ardından program; Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu’na kazandırılan Kuyumcular Köprüsü ve Türkoğlu Hizmet Binası’nın açılışı, Özbek Mahallesi’ne kazandırılan sentetik halı sahanın, Beyoğlu Mahallesi ile Mahir Ünal ve İstiklal caddelerinde yapımı devam eden altyapı çalışmalarının incelenmesi ile devam etti. Heyetin sonraki durağı ise AK Parti ve MHP Türkoğlu İlçe Başkanlığı oldu. Program; Türkoğlu Kaymakamlığı, Türkoğlu Belediyesi, esnaf ve ev ziyaretleriyle noktalandı.

Gerçekleştirilen programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ımız bütün ilçeleri ve yerleşim yerleriyle kadim bir şehir. Şehrimizin her alanda kendine özgü bir güzelliği ve çok önemli değerleri var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve şehirlerimiz çok büyük mesafe kat etti. Belediye başkanları olarak bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, yerel yönetimler manifestosu çerçevesinde hemşehrilerimize hizmet ediyoruz. Hamdolsun hükümetimiz, bakanlıklarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilatımızla birlikte üst düzeyde bir iş birliği ve koordinasyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu süreçte şehrimize çok büyük yatırımlar kazandırdık. Projelerimizi peyderpey hayata geçirmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kaydetti.

Güngör konuşmasının devamında, “2019 yılından günümüze kadar şehrimize 4 Milyar TL’nin üzerinde bir yatırım kazandırdık. Büyükşehir Belediyemizin bütçesi dikkate alındığında gerçekten çok büyük bir yatırım miktarı. Yıllar itibariyle de yatırımlarımız artarak devam ediyor. Bu süreçte mali yapımızı ve gelir-gider dengemizi de disipline ettik. Sürdürülebilir mali yapıyı sağladık. Yatırımlarımızın her geçen yıl artarak devam etmesinde de bu önemli bir rol oynadı.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu’na 150 Milyon TL’lik yatırım kazandırıldığını belirten Güngör, “2019 yılından günümüze kadar Türkoğlu’na 120 kilometre uzunluğunda asfalt, 15 bin ton yama, 45 bin metrekare parke, 4 adet köprü, 16 kilometre mera yolu, 153 kilometre içme suyu, 20 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı, 5 içme suyu deposu ve 3 halı saha kazandırdık. Ayrıca bu süreçte çiftçilerimize ciddi oranda tarımsal destek de sağladık. 4 binin üzerinde ailemize sosyal desteklerde bulunduk. 2019 yılından günümüze kadar Türkoğlu ilçemize toplamda 150 Milyon TL’lik yatırım yaptık. Hacıbebek Mahallemize bir de Gıda OSB kazandırıyoruz. Gıda OSB projemiz Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2023 Yılı Yatırım Programı’na alındı. Gerçekten son derece önemli bir aşama kaydedildi. 800 dönümlük alana inşa edeceğimiz Gıda OSB, 6 bin hemşehrimizin de istihdamına olanak sağlayacak. Bu projemizin yatırım bedeli ise 1 Milyar TL.” dedi.

Türkoğlu’nda gerçekleştirilen ulaşım ve altyapı yatırımlarına değinen Güngör, “Türkoğlu ilçemizde Büyükşehir Belediyesi olarak 32 mahallemizin yolunu yeniledik. Bu çalışmalarımızın toplam maliyeti 45 Milyon TL. Ayrıca 24 mahallemize toplamda 50 bin metrekare kilit parke kazandırdık. Büyükşehir Belediyemizin Türkoğlu’nda toplamda 210 kilometre yol ağı bulunuyor. Bu yollarımızı yenilemek için de 25 Milyon TL’lik yatırım yaptık. İlçe belediyemizin sorumluluğunda olan 60 kilometrelik yolu da 20 Milyon TL’lik yatırımla yeniledik. Mahir Ünal ve İstasyon caddelerinin altyapısını da yeniliyoruz. Bu projemizin toplam maliyeti 16 Milyon TL. Kuyumcular, Gaziler, Gaziosmanpaşa ve Dedeler mahallelerimize kazandırdığımız köprülerle yerleşim yerlerimizin ulaşım ağını güçlendirdik. Bu 4 köprümüzün toplam maliyeti ise 15 Milyon TL” ifadelerini kaydetti.

Türkoğlu’na yeni otogar kazandırılacağını müjdeleyen Güngör, “Türkoğlu Hizmet Binası’nın yanına bir de terminal inşa edeceğiz. İnşallah bu sene içerisinde bu otogarımızın da ihalesini yaparak son derece modern bir yapıyı Türkoğlu’muza kazandıracağız.” dedi.

Kuyumcular Mahallesi’ne kazandırılan yeni köprünün açılışında konuşan Hayrettin Güngör, “Bu köprümüz yaklaşık 15 mahallemizin ulaşımını kolaylaştırması açısından son derece önemli bir yatırım. Aynı zamanda Türkoğlu ilçemizden Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne ve Gaziantep Yolu’na bağlantı sağlayan önemli bir güzergâh. Köprümüz toplamda 100 metre uzunluğa ve 11 metre genişliğe sahip. 12 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz bu köprümüzün ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise Kuyumcular Mahallesi’ne kazandırılan köprünün bölge ulaşımı açısından son derece önemli olduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile birlikte Kuyumcular Köprüsü’nün açılışı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkoğlu’na kazandırılan Hizmet Binası’nın açılışında konuşan Başkan Hayrettin Güngör, “Burası sadece bir itfaiye binası değil. Büyükşehir Belediyemizin Türkoğlu’ndaki hizmetlerinin koordinasyon merkezi. Bütün hizmet birimlerimizin yer aldığı bir merkez. Tüm ilçelerimizde böyle bir teşkilatlanmaya gittik. Böylece hem koordinasyon üst seviyeye çıkarıldı hem de hizmetlerin hızı arttı. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706