Güngör, “Tam Bana Göre Festival” etkinliğine katıldı

Güngör, “Tam Bana Göre Festival” etkinliğine katıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen “Tam Bana Göre Festival” etkinliğine katıldı.

Festivalde, Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetleri, geleneksel el sanatları, turizm alanları ve tarihi mekanları ile kültür-sanat alanında hayata geçirilen faaliyetleri tanıtmak için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından kurulan stantları ziyaret eden Güngör, alanda gençlerle de bir araya gelerek muhabbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi ve çeşitli ikramlarda bulundu.

Gençlerle yaptığı sohbette Kahramanmaraş’ın şiir ve edebiyat alanındaki potansiyeline değinen Güngör, “Kahramanmaraş’ımız şiir ve edebiyatın başkenti. Edebiyat alanında çok büyük potansiyele sahibiz. Bu potansiyelimizi ulusal ve uluslararası arenada daha tanınır hale getirmek için gayret ediyoruz. Yedi Güzel Adam’ın şehri olan Kahramanmaraş’ımız, Türk Edebiyatı’na çok büyük şair ve yazarlar kazandırdı. İnşallah bu potansiyelimizi sürdürerek gelecek nesillere aktarmak istiyoruz” diye konuştu.

Alanda, Şair Cahit Zarifoğlu’nun “Sultan” adlı şiirini seslendiren Güngör, gençlerden yoğun alkış aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER