banner693

Güngör, “Hal ve Toptancı esnafı için geçici alanlar oluşturuluyor”

Şehirde ticari hayatın tekrar canlandırılması, esnafın hizmet vermeye başlaması için çalışmaların devam ettiğini belirten Güngör, “Şehrimizde 9 noktada geçici ticari alan oluşturuyoruz. Toptancı sitesi ve köy garajı esnafımıza destek olmak için de buraya yaklaşık 75 ticari ünite inşa ediyoruz. Büyük bir kısmı kuruldu, faaliyete geçmek üzere.” dedi.

Güngör, “Hal ve Toptancı esnafı için geçici alanlar oluşturuluyor”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ile birlikte Köy Garajı ve Sebze Meyve Hali’ni ziyaret ederek esnaflarla bir araya geldi.

Ticari hayatın tekrardan canlandırılması noktasında bölgeye inşa edilen ticari ünitelerde de incelemelerde bulunan Güngör, çalışmalar hakkında son bilgileri aldı.

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Güngör, “Devlet millet iş birliği ve dayanışmasıyla faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Şehrimizin tekrardan ihya ve inşası noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz, bakanlarımız, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz ve gönüllülerimizle yoğun gayret gösteriyoruz.” dedi.

Şehrin ticari hayatının canlandırılması noktasında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Güngör, “Şehrimizde 9 noktada geçici ticari alanlar oluşturuyoruz. Toptancı sitesi ve köy garajı esnafımıza destek olmak için de buraya yaklaşık 75 ticari ünite inşa ediyoruz. Büyük bir kısmı kuruldu, faaliyete geçmek üzere. Hızlı bir şekilde şehrimizin ticari hayatını tekrardan canlandırmaya çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ımız ve hemşehrilerimiz için milletvekillerimiz, teşkilatımız, belediye başkanlarımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte sahadayız. Bu zorlu süreçte barınmadan beslenmeye tüm alanlarda bizlere destek olan kamu kurum ve kuruluşlarımıza, belediyelerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına tüm alanlarda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, “Şehrimizin her noktasını tek tek ziyaret ederek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının tespiti ve bu ihtiyaçların çözüme kavuşturulması noktasında yoğun gayret gösteriyoruz. Çözüm odaklı çalışmalarımız sürdürüyoruz. Esnaflarımızın ticari faaliyetleri sürdürmesi için de çeşitli adımlar atıyoruz. Şehrimizin farklı noktalarına ticari üniteler inşa ediyoruz. Kalıcı alanların inşası noktasında da Büyükşehir Belediyemiz ve bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Kalıcı iş yerleri ve konutlar içi alanlar tespit ediliyor. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bakanlarımız, milletvekillerimiz ve yerel yönetimlerimizle yoğun gayret gösteriyoruz. Birbirimizin halinden anlayarak sorunlarımıza çözüm üretmeye çalışıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706