Güngör, araç teslim töreni ile ilgili açıklama yaptı

Güngör, araç teslim töreni ile ilgili açıklama yaptı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Belediyesi’nin yeni hizmet araçlarının teslim töreni ile ilgili bazı medya kuruluşlarında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Güngör, “Kişi kendinden bilir işi, gerçekler ortadayken yapmaya çalıştığınız ucuzluğu herkes görüyor. Aramızdaki fark şu. Siz numara çekersiniz, biz her zamanki gibi hemşehrilerimize ve şehrimize hizmet etmeye devam ederiz. Kervan yürür.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete alınan yeni araçlarla ilgili bir kısım medyanın yapmaya çalıştığı algıyla ile ilgili açıklama yapıldı.

Gerçekleştirilen törende 2021 yılında alınan 5 otobüse 5 yeni araç daha ilave edildiği bunun yanı sıra çevre koruma, halk ekmek ve itfaiye teşkilatı için de yeni araçlar alındığı açıklanmıştı. Yapılan konuşmalarda da ilave edilen araç sayısının 5 olduğu belirtilmişti.

Buna rağmen muhalif medya, Ankara ve İstanbul gibi şehirlerdeki toplu taşımada gelen üst üste zam haberlerini geri plana atmak için Kahramanmaraş’taki araç hizmete alım törenini farklı bir şekilde gündeme getirmek istedi. Tüm araçların yeni alınmış gibi gösterildiğini ima ederek komik bir algı çalışmasına kalkışıldı.

Güngör, sosyal medyada yaptığı açıklamayla bu algı haberi de boşa düşürdü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Kişi kendinden bilir işi, ısrarla algı yapmaya çalışıyorlar. Ucuz numaralarla, basit ayak oyunlarıyla mesafe almaya çalışıyorlar. Oysa ne dediğimiz çok açık. Kahramanmaraşlılar da her şeyin farkında. Kimi yardıma çağırırsanız çağırın, ‘ucuz’ duruyor üzerinizde bu numaralar. Ne demiştik: ‘Geçtiğimiz yıl 5 otobüs almıştık. Bugünkü araçlarla bu sayımızı 10’a çıkarmış olduk.’ Ne demiştik, ‘Diğer şehirlerde olduğu gibi belediye otobüsü renklerini farklılaştırmak için şehrimizin rengi olan kırmızı - beyaz renkleri tercih ettik.’ Bu basit gerçekler ortadayken yapmaya çalıştığınız ucuzluğu herkes görüyor. Aramızdaki fark şu. Siz numara çekersiniz, biz her zamanki gibi hemşehrilerimize ve şehrimize hizmet etmeye devam ederiz. Kervan yürür.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER